Veeraiskamise mõju kujutav näitus

Põhjamaade Ministrite Nõukogu ja Eesti Keskkonnaministeerium toovad Eestisse ÜRO korraldatud säästvat veekasutust propageeriva üle-euroopalise plakatinäituse, mis on kokku pandud trükireklaamide võistluse “Drop by Drop” (“Piiskhaaval”) tööde põhjal.

dropbydrop_voiduplakatVee

Näitust on avatud Tallinna Teletornis 21. juunist kuni 5. juulini. Tegemist on esimese kunstinäitusega uuenenud Teletornis.
ÜRO kuulutas välja üle-Euroopalise trükireklaamide võistluse eesmärgiga leida reklaam või reklaamid, mis kannustaks inimesi säästlikult vett kasutama ning mõtlema tarbimisharjumuste üle. Kui inimesed ja tööstus ei muuda veetarbimise harjumusi, elab umbes 15 aasta pärast 50% maakera elanikkonnast veevaestes piirkondades. Juba praegu sureb 5000 inimest päevas puhta joogivee puudumise tõttu.
Konkursile laekus 3500 tööd (sealhulgas 19 Eestist) nii professionaalidelt kui ka asjaarmastajatelt 45 Euroopa riigist.
Taani kroonprints Fredrik andis võitjale, Daniele Gasparile Itaaliast üle Põhjamaade Ministrite Nõukogu 5000-eurose peapreemia rahvusvahelisel keskkonnapäeval, 5. juunil.
Näitus “Drop by Drop” on osa ÜRO säästva arengu juubelikonverentsi Rio+20 (20.-22. juuni 2012) teavituskampaaniast. Vesi on üks konverentsi seitsmest peateemast.
Konkursi veebileht: http://www.dropbydrop.eu/