Teletorni külastajate arv tõusis miljonini

Teletorni külastajate arv tõusis miljonini

Kuue aasta jooksul alates Tallinna teletorni taasavamisest 2012. aasta aprillis kuni tänaseni on teletorniga tutvumas käinud miljon külastajat. Miljones piletiga külastaja oli Nikolai Jefremtsev, väikeettevõtja Tallinnast, kes tuli teletorni oma poja pulma. Igal aastal külastab Tallinna teletorni umbes 150 000 inimest. Torni õueala tasuta sündmustel käib aastas 10 000 inimest. 

Teletorni juhataja Jüri Kriisemann üllatas tähtsa verstapostini viinud külastajat VIP-pääsmega maailma erinevatesse tornidesse, mis kuuluvad koos meie teletorniga Maailma Kõrgete ja Suurte Tornide Föderatsiooni (World Great Towers Federation) ning romantilise õhtusöögiga kahele äsja avatud kohvik-restoranis.

Nikolai Jefremtsev: “Olen teletornis käinud ka varem, mul on isegi aastapilet olemas, kuid tänane sündmus jääb kindlasti kauaks meelde kogu meie perele. Seda enam, et tulime teletorni restorani oma poja pulma”.

Miljoni külastaja piir sai ületatud väga tähenduslikul ajal. “Eesti Vabariik valmistub oma 100. aastapäevaks ning teletorni enda ajalugu ulatub sellest sajast aastast 38 aasta taha. Nende pea neljakümne aasta jooksul on Tallinna Teletorn saanud oluliseks maamärgiks nii kohalikele kui väliskülalistele, “ ütles Kriisemann.

Teletorn kuulub kõige külastatavamate atraktsioonide hulka Tallinnas. Igal aastal toimuvad traditsioonilised sündmused, mis seostuvad vaid teletorniga: trepijooks taasavamise tähtpäeval aprillis, BASE-jumpi hüpped teletornist, mis on Euroopas ainulaadsed ja 20. augusti perepäev Eesti taasiseseisvumise auks, mida korraldatakse koos politsei, kaitseväe ja päästjatega.
Tänu näitustele on kõrge ka taaskülastuste arv. Kevadel avatakse uuesti külastajate seas väga populaarseks osutunud näitus “Banaane ei ole” ehk ajareis nõukogude argipäeva. Uudsena lisandub näitusele rajatud paneelmaja korterile poe- ja kohviku osa, kus on võimalik pidada erinevaid temaatilisi koosviibimisi ning firma- või sünnipäevapidusid.
Praegu köidab teletorni külastajaid pilvepiiril uus restoran, mille avamist oodati kaua ja mis sõbrakuul pakub mitmeid temaatilisi õhtusööke.

Sihtasutus Tallinna Teletorn on loodud AS Levira poolt ning selle eesmärgiks on teletorni, kui elamuskeskuse majandamine.

 

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 18.02.2018
  • 12.00