Teletorni taevatasandile ilmuvad ebamaised vormid

Teletorni taevatasandile ilmuvad ebamaised vormid: eksperimentaalvormi näitus “EBAMAINE”

Tallinna Teletornis
10. mai – 5. juuni 2016

Teisipäeval, 10. mail ilmuvad Tallinna Teletorni taevatasandile Eesti Kunstiakadeemia moedisaini eriala tudengite ebamaised vormid, mis materialiseerusid tunnustatud moekunstniku Liisi Eesmaa juhendatud kursusel.

“Minu eesmärgiks oli tudengeid inspireerida ja julgustada mõtlema väljaspool selle maailma piire. Ma soovisin, et nad hullaksid ideedega ja katsetaksid materjalidega ning ehitaksid objekte, millel pole praktilise maailmaga midagi pistmist. See on noorte moeloojate kiire spurt utoopiasse vahetult enne praktilise moedisaini maailma sukeldumist,” selgitab Liisi Eesmaa ülesande püstitust.

Näitus EBAMAINE on post-apokalüptiline maailm, kus kohtuvad eksperimentaalsed materjalid, tumedad fantaasiad, sõjakad vormid, küber-punk ja igatsus kosmose ning igavese elu järele. 12 EKA moetudengit ja 2 intesiivset nädalat koolimajas sadade meetrite plastiktorude- ja jäätmetega unetuna vääneldes – sündiski robustsest ja jonnakast algmaterjalist läbi metamorfoosi voolujooneline ja utoopiline moelooming, mis kombib piire ja väänab standardeid.

Liisi Eesmaa kursus on jätk moedisaini osakonna vormikatsetuste seerias, kus tudengitel on võimalus sirutada oma fantaasia piire ebatraditsioonilistes materjalides. Varasemalt on Marit Ilisoni juhendamisel toimunud ideevormi kursused nii puidu, paberi, taaskasutustekstiili jm materjalidega. “Ebamaine” on juba teine moedisaini eksperimentaalvormi näitus Teletornis.

EBAMAINE vormide autorid:

Karolina Janulevičiūtė
Mari-Ly Kapp
Kertu Kivisik
Kaia Kuusmann
Renata Lensment
Sandra Luks
Sirli Pohlak
Pamela Põld
Kerttu Reinmaa
Eliise Saar
Elisabetta Silvestri
Aleksandra Tšusovljanova

Graafiline disain:
Johanna Ruukholm, EKA graafiline disain I kursus

Fotode info:
Fotod: Riina Varol
Modell: Erika Fenenko (Living Models)
Meik ja soeng: Nele Pandis

Lisa fotomaterjali saamiseks pöörduda: piret.puppart@artun.ee

EBAMAINE sai teoks tänu Pipelife’i materjalile.

Täname: Tallinna Teletorn, EKA graafilise disaini osakond, Piret Puppart, Marit Ahven, Anu Ojavee, Solveig Jahnke, Martina Gofman, Nathan Tulve, Kaspar Kuldkepp, Liisa Tali.

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 10.05.2016
  • 10:00