Teletorni sünnipäeva pressiteade

PRESSITEADE

Tallinna Teletorn

06. 07. 2018

Teletorni 38. sünnipäev toob torni langevarjufestivali B.A.S.E Boogie ja õuele Lottemaa

Tallinna Teletorn tähistab oma sünnipäeva 10.–12. juulil traditsioonilise BASE Boogie showga, mille käigus hüppab teletornist alla 50 ekstreemlangevarjurit üle maailma. Kolm päeva kestvat rahvusvahelist base-jump festivali saavad külastajad nautida nii torni vaateplatvormilt kui teletorni õuealal avatud Lottemaa Leiutajatekülast.

Torne, kust lubatakse alla hüpata, on maailmas vähe. Lisaks Tallinnale saab teletornist tehtavaid hüppeid jälgida vaid Kuala Lumpuris. Teletorn on traditsiooni poolest oma sünnipäeva base-jumpi sündmusega tähistada Euroopas ainulaadne. „Kolmel päeval järjest toimuvad langevarjuhüpped Teletorni 175 m kõrguselt 22. korruse vaateplatvormilt,“ ütles Tallinna Teletorni juhataja Jüri Kriisemann.

BASE hüpe tähendab langevarjuga hoonetelt, kraanadelt, sildadelt või kaljudelt alla hüppamist. Peamine erinevus tavalisest langevarjuhüppest on kõrgus, mis BASE hüppe puhul on tavapärase 4 km asemel 50–200 meetrit. See on lubatud vaid väga kogenud langevarjuritele. Tallinnasse tuleb tänavu poolsada ekstreemlangevarjurit 15 riigist. B.A.S.E Boogie 2018 peakorraldaja Aivar Luht: „Tallinn TV Tower B.A.S.E Boogie on ainulaadne ettevõtmine kogu Euroopas. Tallinna üritus on eriti sobilik ka pealtvaatajatele, sest hüppeid on võimalik jälgida palja silmaga nii maa pealt kui ülevalt tornist“.

Samal ajal, kui langevarjurid tornist alla hüppavad saavad nii lapsed kui täiskasvanud nautida teletorni õuel erinevaid tegevusi. Külla tuleb Leiutajateküla Lotte oma sõpradega, et teada saada, kes suutis ehitada nii kõrge torni ja mis on sel kõigel pistmist televisiooniga. Teletorni sünnipäeva puhul annab Lottemaa värvikas seltskond ka vahva kontserdi.

Avatud on sky-jump atraktsioon, millel nii väikesed kui suured saavad sooritada kuni 9-meetriseid hüppeid ja saltosid. 22. korrusel võõrustab külastajaid panoraamrestoran, õuealal pakub „Tulevikuköögi“ pannkoogikohvik aga 3D pannkooke.

Õueala tegevused on TASUTA! (kas sky-jump ka?)

Ajakava leiab SIIT.

Vaata videot B.A.S.E Boogie 2017 hüpetest SIIT.

Lisainfo:

Jüri Kriisemann

SA Tallinna Teletorn juhataja

mob: 506 8088

e-mail: jyri.kriisemann@teletorn.ee

Aivar Luht,

Tallinn TV Tower B.A.S.E Boogie 2018 korraldaja

Mob: 556 98499

E-mail: luhtaivar@gmail.com

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 11.07.2018
  • 12.00