Teletorni kosmosenäitus tõi torni uudistama 7500 inimest tavapärasest enam

Teletorni neljas talvehooaeg oli edukas.

Teletorni näitus „Elus Universum“ tõi talvel majja möödunud aasta sama perioodiga võrreldes ca 15% rohkem inimesi. Kokku külastas novembrist kuni aprillini torni üle 50 000 inimese.

Kosmosenäitusele lisaks pakuti huvilistele ka inspireerivaid kohtumisõhtuid kosmoseteadlastega ning viimane loeng selles sarjas „Maast ja ilmast“ toimub Teletornis juba sel kolmapäeval. Loengul esinevad keskkonnafüüsikud Piia Post (Tartu Ülikool) ja Anu Reinart (Tartu Observatoorium). Osalemine on kõikidele tasuta. Info ja registreerumine: https://www.teletorn.ee/sundmused/loengmaast-ja-ilmast/

Juttu tuleb Maa jälgimise kosmosetehnoloogiatest ja sellest, mida me Maa keskkonnast kosmose abil teada saame, kuidas on lood kliimamuutustega ning kas „ilm ikka on hukas“.
Näitus „Elus Universum“ on avatud veel kuni 30. aprillini. „Oleme kosmosenäitusega väga rahul ja külastajate tagasiside annab meile julgust ka edaspidi eri-ekspositsioonile mõelda,“ ütles Teletorni juht Riina Roosipuu.

Alates 10. maist rõõmustab Teletorn aga juba uue näitusega – kuuks ajaks seatakse üles Kunstiakadeemia moeosakonna tudengite poolt Liisi Eesmaaga koostöös loodud eksperimentaalsete moevormide näitus.

Suvi on tihe ning inimesed naudivad vaadet, mis tornist avaneb. Päevad on pikad ja valged ning nauditav vaade on siit iga ilmaga, kinnitas Riina Roosipuu. Teletorni restoranis armastavad söömas käia ka pered , paljude jaoks atraktiivne lisavõimalusena pakutav servakõnd. Põhja-Euroopa kõige kõrgemal avatud rõdul asuv Servakõndi (175 m kõrgusel) on kahe eelneva aasta jooksul proovinud juba üle 3000 julge külastaja.

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 19.04.2016