Tallinna Teletornil möödub neli aastat taasavamisest

Pressiteade.

Tallinna Teletornil möödub neli aastat taasavamisest

Sel pühapäeval, 3. aprillil toimub viies Tallinna Teletorni trepijooks, millega tähistatakse Teletorni taasavamist. Rekonstrueeritud 314 meetri kõrgune teletorn taasavati külastajatele  4. aprillil 2012. Nelja aasta jooksul on Teletorni külastatud 721 000 korral, pooled külalistest on välisturistid.

Teletorni trepijooksu distantsiks on 170 meetrit treppidel ehk 870 trepiastet, 3. ja 13. korrusel on ka väiksed vahekoridorid, millest tuleb läbi joosta. Sel aastal lisandub uudse võimalusena ka labürint-orienteerumine, kuhu on oodatud kõik orienteerumishuvilised. Eesmärgiks on pakkuda huvilistele põnevat võimalust tutvuda uue alaga, eeltreening ei ole siin vajalik.

Kokku saab trepijooksul osalemise võimaluse 250 võistlejat. Eelregistreerimine kodulehel www.trepijooks.ee lõppeb sel laupäeval, 2. aprillil kl 16.00. Võistlus algab 3. aprillil kl 11, kell 13.30 toimuvad finaaljooksud top 15 kiiremale mehele ja naisele.

Tallinna Teletorni trepijooks kuulub võistlusena WFGT (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge 2016 jooksude nimistusse ning annab kohalikele võistlejatele võimaluse mõõtu võtta muu maailma sportlastega. Trepijooksust täpsemalt SIIT

Teletorni trepijooksu peakorraldajaks on MTÜ Tallinna Tõusujooksud. 2015 aastal oli kiireim trepijooksja meestest Piotr Lobodzinski (POL) ajaga 04.29 ja naistest Lenka Svabikova (CZE) ajaga 05.52.

Kuni 30. aprillini on Tallinna teletornis avatud ka erinäitus „Elus Universum“, mis valmis Teletorni, Tartu Observatooriumi – Eesti Kosmosekeskuse ja tippteadlaste koostöös. Näituse põhimagnetiks on visuaalekspositsiooni täiendav põnev kogemus-tundmuslik osa. Näitusel tuuakse välja teaduse uusimad avastused kosmosevallas – alates tehnoloogiast kuni universumi mõistatusteni välja. Lisainfo: www.teletorn.ee ja www.facebook.com/teletorn

Aprillis avatakse Teletornis ekstreemelamuste huvilistele taas Põhja-Euroopa kõige kõrgemal avatud rõdul asuv Servakõnd (175 m kõrgusel). Kahe aasta jooksul on Teletorni Servakõndi proovinud üle 3000 julge külastaja.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.

Tallinna Teletorn on Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsiooni ( The World Federation of Great Towers ehk WFTG) liige, kuhu kuuluvad maailma kõige kõrgemad ehitised.

Tallinn Tv Tower Run

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 03.04.2016
  • 11:00