Tallinna Teletorn – 36 aastat ajalugu!

Tuleval esmaspäeval, 11. juulil möödub 36 aastat Tallinna Teletorni avamisest.

Viis aastat 32 ehitusfirma abil kerkinud Eesti kõrgeim ehitis avati 11.07.1980.a Moskva suveolümpiamängude Tallinnas toimuvaks purjeregatiks.

Sünnipäeva tähistamiseks korraldatakse 10.-12. juulil närvekõditav vaatemäng otse Teletorni õuel. Põhiatraktsiooniks on traditsiooniline Base-Jump Boogie – rahvusvaheline langevarjurite kogunemine, kuhu on tulemas 50 langevarjurit kogu maailmast. Kõige kaugem hüppaja on tulemas Austraaliast.

base boogie ja teletorni synnipaevBase jumps Tallinn TV Tower (2)

Hüppama pääsevad vaid väga kogenud langevarjurid ning nemadki sooritavad hüppeid vaid ideaalsete ilmaolude korral. “Tallinna Teletorn ei asu tiheda liikluse ja hoonestusega linnasüdames ning selle ümber on piisavalt mõnusat muruala. Seetõttu saame pakkuda ekstreemsportlastele kord aastas võimalust hüppeid sooritada luksuslikes tingimustes – erinevalt kaljuservalt või sillalt hüppamisele ei tule kõrgustesse ronida mööda mäeserva vaid saab kohale liftiga” selgitas Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

Lisaks toimuvad kolmel päeval kl 10-17 Teletorni õuel mitmesugused tegevused. Huvilised saavad proovida Airbag hüppeid (11.-12.07), lapsi ootavad Hullumeelse Professori labor, ETI mängud, viktoriinid ja meisterdamine ja Jääajakeskuse mammutiprogrammi. Kõik õueala tegevused on tasuta. Avatud laiendatud välikohvik.

Täpne kava:

BASE BOOGIE 2016 & Teletorni 36. sünnipäev.

Kõik huvilised saavad ka osaleda vaid selleks aastaks loodud avastusretkel “August 1991”, mis viib külastajad 25 aasta tagusesse ajalukku.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. 11.07.1980.a Moskva suveolümpiamängude Tallinnas toimuvaks purjeregatiks. Avatid Teletorni ajalooga saate tutvuda siin:https://www.teletorn.ee/meist/ajalugu/

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 11.07.2016