ETI loovkonkursi tulemused

ETI loovkonkursi tulemused

ETI loovkonkurss on selleks korras läbi saanud ning žürii on jõudnud otsusele. Väga keeruline oli valida välja võitjaid, sest väga häid töid oli tõesti palju. Suured tänud kõikidele osalejatele ning õnnitlused võitjatele!

Noorem rühm 3.-4. klass

I koha võidutööks valiti Jakob Westholmi gümnaasium, 4.a klass „ETI uus elu Maal“. Õpetaja Lea Heier.

Terviklik, huvitava arendusega fantaasiarikas lugu + joonistused, mis illustreerivad hästi teksti ning annavad edasi maailma, milles tegelased seiklevad. Põnevad, detailsed ning kõnekad pildid nii üksikult kui ka seeriana vaadeldes.

Nooremate võidutöö

ERIPREEMIAD

 1. Tallinna Rahumäe põhikool, 3.c klass. Autorid: Renate Trei “ETI lugu”, Paul-Markus Põder “Tulnukas ETI lugu”, Olev-Martin Põder “Tulnukas ETI lugu”, Ats Akkerman “ETI lugu”. Õpetaja Gea Tüksammel. Sisukad ja koomilised fantaasialood.
 2. Tallinna Rahumäe Põhikool, 3.b klass, Georg Taniel Saar “ETI lugu”. Õpetaja Erika Tafenau. Koomiksi eriauhind.
 3. Tallinna Nõmme Põhikool, 4.c klass, Kermo Koppel.“ETI koer”. Õpetaja Andra Puusepp. Kõige fantaasiarikkam töö ja kõige omanäolisem lemmikloom, mis on ETI’le välja mõeldud. Põnev!
 4. Tallinna Mustamäe Gümnaasium, 4.c klass, Ramón Laikre, “ETI ja tema sõbrad”. Õpetaja Ülle Sirel. Parima pildi eriauhind. Omanäoline pilt on loole heaks illustratsiooniks.

Vanem rühm 5.-6. klass

I koha võidutööks valiti Edu Valem Erakool, 5.a, 5.b ja 6.a  „Eesti ETI 100 nägu“. Õpetajad: Marianna Novi, Angelina Vihharev, Imbi Mihheljus. Suur meeskonnatöö, mitmekesine ja originaalne lähenemine. Formaadilt ning vormistuselt kõige jõulisemalt mõjuv töö,  rikkaliku pildikeelega. Mitmenäolised karakterid on seotud elavaks ja ühtseks tervikuks.

ERIPREEMIAD

 1. Eesti Lastekirjanduse Keskuse Loovkirjutamise huviring, “Lemmikloom TELTI” ja teised lood. Juhendaja Kätlin Vainola. Mitmekülgne ja eristuva vormilahendusega sisukas töö, kus kasutatud lisaks proosale ka räpivormi.
 2. Audru Kool, 6. klass Günther Andreas Vaaro, “ETI”, Õpetaja: Merje Nikolajeva. Äärmiselt põhjalik, terviklik, fantaasiarikas ja huvitava ülesehitusega põnevuslugu.
 3. Tallinna Tõnismäe Reaalkool, 5.a klass. “Всё о Ети”. Juhendaja Jelena Korju. Visuaalse kompositsiooni eriauhind. Parima karakteridisainiga fantaasiarikas töö. Palju huvitavaid ning eriskummalisi tegelasi. Hästi vormistatud tervik.
 4. Suure-Jaani Kool, 5. a klass. Sanna-Ly Pähklemäe ja Birgit Roosipuu. Juhendaja Reeda Sadam, klassijuhataja Ester Jürgen. Parima pildi auhind. Jaotus tumeda ning heleda pinna vahel annab hästi edasi ETI duaalsust – ühe jalaga kosmoses, teise jalaga maa peal. Pilt on põnev ning mõjub silmi naelutavalt.

TÄIENDAVAD ERIAUHINNAD

 • Meisterduse eriauhind: Haabneeme kool, “ETI fantaasiamaailm”. Loovtöö autorid: Mirtel-Mirell Galindons ja Luise Lilleoks 4.a klass, Johanna Hussar 3.a klass, Anette Hussar 1.a klass. Juhendaja Triin Hussar. Põhjaliku ja huvitava vormilise ülesehitusega originaalne fantaasialugu. Originaalselt ja korrektselt lahendatud makett.

parimkästiöö

 • Video eriauhind 1: Nukufilmi Lastestuudio, “ETI ja tema käsilased”. Autorid: Halliki Margareet Hiir, Anni Marie Laid, Tiina Ly Teesaar. Juhendaja Sondra Lampmann. Vahvalt meisterdatud nukkudega humoorikas lugu.
 • Video eriauhind 2: Tapa Vene Põhikool 3.b klass, “„ETI lugu“. Õpetaja Irina Piksar. Meeleolukas grupitöö, kus on ühtseks tervikuks liidetud tekst, joonistused ja video.

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

 • 28.11.2018
 • 12.00