Eesti Geenivaramu ja Tallinna Teletorni pressikonverents

PRESSIKUTSE

Eesti Geenivaramu ja Tallinna Teletorni pressikonverentsile

Head ajakirjanikud!

Seoses eeloleva rahvusvahelise DNA-päevaga kutsume teid kolmapäeval, 24. aprillil kell 12 Tallinna Teletornis toimuvale pressikonverentsile, kus tutvustame Tallinna Teletorni ja Tartu Ülikooli genoomika instituudi vastavatud näitust “Geeniaalne” ning räägime riikliku geeniprojekti hetkeseisust ja edasistest plaanidest.

Pressikonverentsil esinevad Eesti Geenivaramu geeniteadlane Natalja Pervjakova ning Tallinna Teletorni juhataja Jüri Kriisemann. Avasõnad ütleb tervise- ja tööminister Riina Sikkut.

Eesti Vabariigi juubeliaastal koguti Eesti Geenivaramusse 100 000 uut geenidoonorit ning sel aastal on geenivaramuga võimalik liituda veel vähemalt 50 000 inimesel. Geeniproovide kogumine jätkub, samal ajal on koostöös perearstide ja haiglatega käivitatud esimesed kliinilised uuringud geeniinfo kasutuselevõtuks ning töötatakse välja tehnilisi lahendusi, et viia geeniinfo tervise infosüsteemi ning seeläbi osaks igapäevameditsiinist.

Geeniprojekti näol on tegemist maailmas ainulaadse geenipõhise riikliku personaalse ennetusprogrammiga, mille tulevikueesmärk on aidata inimestel teha tervislikumaid valikuid, et me võiksime püsida kauem terve ja õnnelikuna. Sellest, miks geeniandmeid kogutakse ning mis nende andmetega edasi juhtub, annabki muuhulgas vastuse Tallinna Teletornis vastavatud näitus „Geeniaalne“.

25. aprill peetakse üle maailma rahvusvahelist DNA-päeva tähistamaks DNA kaksikspiraali ehituse avastamist aprillis 1953. Tallinna Teletorn ja Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu kutsuvad sel puhul kõiki huvilisi laupäeval, 27. aprillil teletornis toimuvale tervisepäevale, kus on kavas tegevused kogu perele ning kohapeal on võimalik anda ka geeniproovi.

Pressikonverents toimub 24. aprillil kell 12 Tallinna Teletornis (Kloostrimetsa tee 58a).

Lisainfo: Annely Allik, kommunikatsioonijuht, tel. 5029970, e-post: annely.allik@ut.ee

 

 

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 24.04.2019
  • 12:00