Dolores Hoffmanni klaasvitraaž vahetas asukohta

Senini Tallinna Teletorni sissepääsu ilmestanud Dolores Hoffmanni klaasvitraaž on nüüdsest oma uues asukohas torni lõunapoolses küljes, kuna uus arhitektuurne lahendus näeb ette torni esiküljel teise korruse vaate avamist.

kinosaal 2.korrusel

Dolores Hoffmanni vitraažiga kinosaal 2.korrusel

„Vitraaž on paigutatud uue kinosaali tagaseina, andes suure lisaväärtuse ruumi sisekujundusele ning Teletorni-teemalistele filmiseanssidele,” sõnas SA Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Dolores Hoffmanni värviküllane ning meeleolukas vitraaž on olnud Teletorni üks peamisi sümboleid lisaks kohvikule, millega inimesed torni seostavad. Tahtsime, et kunstiteos säilitaks oma terviklikkuse ning ühtlasi sobiks ka uute lahendustega.”

„Teletorni sissepääsuala oli torni loomisel labürint: pääslahoone, katusealune lähenemine tornile seda nägemata ja sissepääs teisel korrusel nurga tagant. Uus lahendus loob selge sissepääsu otse teise korruse fuajeesse – külastaja näeb saabudes Teletorni kogu oma uhkuses,” lisas KOKO arhitektide juhataja Andrus Kõresaar. „Teletorni rekonstrueerides hindasime Dolores Hoffmanni vitraaži kõrgelt ja ei pidanud mõistlikuks seda tükkideks lahutada ega jupitada. See on tõstetud ringi ühe tervikuna kinosaali, olles seal kõigile külastajatele näituse osana eksponeeritud”.

Dolores Hoffmanni vitraaž kannab pealkirja „Televisioon on aken maailma” – aken, mille avamisel saab teada peaaegu kõigest, mis meid ümbritseb ja mille keskel elame. Vitraaži keskosas kujutatud reporterid edastavad maailmale neile olulisi sõnumeid, vitraažil olevad ringid aga sümboliseerivad teleobjektiive. Kunstiteosel on kasutatud värviteleviisori spektri põhivärve, mis on punane, sinine ja roheline. Punastel osadel on kujutatud kunstimaailma, sinisel akent teaduste maailma ning rohelisel maailma eri põlvkondade pilgu läbi.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis asub Tallinnas Pirita linnaosas. Teletorn on kõrgeim ehitis Tallinnas ja kogu Eestis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Teletorni renoveerimist toetatakse Siseministeeriumi ja EASi poolt rakendatava riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond. Tallinna Teletorn avatakse külastajatele 5. aprillil (ametlik avamine toimub 4. aprillil).

Vaata paigaldust SIIT.