BASE BOOGIE 2013 & Teletorni 33. sünnipäev

Pressiteade

9. juuli 2013

Teletorni sünnipäevapidu toob tornist hüppama 70 langevarjurit üle maailma

Tallinna Teletorn tähistab 10.-12. juulini oma 33. sünnipäeva – kolm päeva kestvate ürituste kõige vaatemängulisemaks atraktsiooniks on langevarjuhüpped Teletorni vaateplatvormilt, kus tänavu osaleb rekordarv ekstreemsportlasi üle terve maailma. Samuti on Teletorni õuel igal päeval sünnipäevategevusi ja tasuta meelelahutust nii väikestele kui suurtele külastajatele.

„Tallinna Teletorni sünnipäev toob endaga kaasa vaatemängu, mida  Eestis ja naaberriikides tihti ei kohta. Kolmel päeval järjest toimub BASE Jump Boogie ehk langevarjuhüpped Teletorni vaateplatvormilt, kust sel aastal hüppab alla ligi 70 hulljulget üle kogu maailma,“ ütles Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Oma osalemisest on teada andnud Eesti, Soome, Šveitsi, Venemaa, Ameerika, Rootsi, Saksamaa, Norra ja paljude teiste riikide BASE-hüppajad. Selline arvuka ja kirju osavõtjaskonnaga ekstreemspordipidu on erakordne saavutus ning on omas valdkonnas võrreldav vast siinsete rulatajate ja trikiratturite rahvusvahelist tuntust kogunud üritusega – Simple Sessioniga.“

 

„Meil on plaanis kolm päeva hommikust õhtuni hüpata ja pealtvaatajatele pakkuda elamust, mida nad muidu ei pruugi oma silmaga kuskil näha,“ lausus Eesti langevarjur Toomas Talts, kes osales 2010. aastal 53 BASE-hüppajaga maailmarekordi hüppes Norras ning mullu esmakordselt toimunud Teletorni langevarjuhüpetel.

 

Sel ajal kui ekstreemsportlased tornist alla hüppavad saavad nii lapsed kui ka täiskasvanud nautida Teletorni õuel erinevaid tegevusi nagu näiteks batuudiatraktsioonid, meisterdamine, erinevad töötoad, ETI programm ja kloun Ummi tsirkuseprogramm. Terve päev saab osaleda ja kaasa elada legendaarsele olümpiaalale – maadlusele, avatud on suvekohvik ja mängib muusika. Neljapäeval, 11. juulil kell 20.00 saab Teletorni õuekohvikus nautida Maarja-Liis Ilusa kontserti. Kõik Teletorni õueala atraktsioonid ja laste programmid on tasuta.

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Teletorni renoveerimist toetasid siseministeerium ja EAS riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot. Teletorn taasavati 4. aprillil. Külasta Teletorni Facebooki lehekülge https://www.facebook.com/teletorn
Lisainformatsioon:
Riina Roosipuu, SA Tallinna Teletorn juhataja
E-mail: Riina.roosipuu@teletorn.ee, tel: +372 6 804 057, mob: +372 51 00 110
Viktoria Toompere, SA Tallinna Teletorni turundusjuht
E-mail: Viktoria.toompere@teletorn.ee, mob: +372 50 68 173

Toomas Talts, BASE-hüpete info

E-mail: ekstremist@gmail.com, mob: +372 516 3 237

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 10.07.2013