Külastajale on 3 sissepääsu:

  1. Peasissepääs
    Peasissepääs on neist keskmine, asub 2. korrusel ja sinna viib kaldtee.
    Olles tulnud muruplatside vahelt ülekäigurada pidi üle sõidutee plaaditud alale, asuvad rivis risti meie minekusuunaga üheksa puukaanega kaetud meetrise läbimõõduga valatud poolkera. Samasugune oli torni poole suunduval teel. Kummalgi pool asuvad eelnevalt kirjeldatud prügikastid. Sealt edasi algab ligemale kuuekümne meetrine tõus mööda kaldteed ehk pandust otse teletorni peasissepääsu suunas.
    Kaldpind läheb ülalt kitsamaks. Ta on alt 31 sammu ja ülevalt 6 sammu ehk umbes 3 meetrit lai. Kaldtee poolitavad piki teed reas maas asuvad mustad madalad ümarad valgustid. Kaldtee on paremalt poolt turvatud läbipaistva seina ja metalltorust käsipuuga. Siiski, käsipuud pidi minnes on poolel teel torni poole maas ristküliku kujuline liikumissuunaga risti asetsev paarikümne sentimeetri laiune kitsas lõhe.
    Sissepääsu klaasuksel on tahvel teatega: “Sissepääs teletorni”, vasakul aknal kollane ümar informatiivne kleebis tööaegade ja keelavate märkidega. Kui siseneda ei tohi koerte ja ka jookidega mitte, siis juhtkoerad on lubatud.
    Kaldtee vasaku seina moodustab vasakul asuva galerii klaassein.
  2. Sissepääs esimese korruse galerii kaudu
    Kaldteest vasakul on galerii (tunnel), mis on ühtlasi teine ja talvel ainus sissepääs teletorni. Galerii on neljakandiline ja avatud. Kohe galerii alguses parempoolsel kolmandikul galerii laiusest on püstine ümar rinnuni ulatuv 10 cm läbimõõduga metallpost. Posti taga maas on ühtlaste vahemaade järel kogu galerii ulatuses viis ümmargust sama läbimõõduga metallalust. Kahel pool sissepääsu on prügikastid ja vasakul postkast.
    Galerii kogu vasak sein on kaetud seinakõrguste mustvalgete fotodega teletorni ehitamise ajaloost aastatest 1975-1980.
    Galerii parem sein on klaasist. Klaasid asuvad kaldteega paralleelselt tõusval müüril.
    Parema seina tornipoolses osas, umbes kolmekümne meetri kaugusel, on hetkel info ja väljapanek inimkonna arengu kohta, mis on osa hetkel käimasolevast geeninäitusest „Geniaalne”. Väljapaneku lõpus saab läbi avauste anda nägu tornist hüpanud kahele langevarjurile. Lastele on pildi taga aste, et nad ulatuksid langevarjuri näoni.
    Galerii otsaseinas on iseliikuv pöörduks. Sisenedes satute ooteruumi ja paari sammu pärast paremale pöörates poodi. Vahel ust ei ole. Infolett saali töötajaga on kaupluse vasakus seinas. Pileti lunastamiseks tuleb pöörata vasakule, mööduda leti lähedalt, sest kaupluse väljapanekud on kogu kaupluse alal paremal, minna läbi kaupluse, ning tõusta taga paremal nurgas asuvat keerdtreppi pidi teisele korrusele. Võib aga öelda saalitöötajale, et soovite minna liftiga. Ta avab siis liftini viiva ukse, mis asub peale kauplust otse läbi koridori minnes tagaseinas. Ukseni viivas koridoris on kahele poole seinale kinnitatud käsipuud. Lifti ja ukse vahe on 3 meetrit. Õhtul pääseb restorani 22. korrusele liftiga otse esimeselt korruselt.
    Enne koridori vasakul asub teletuba, kus külastajad saavad mängida telereportereid. Mängimiseks valitakse puutetundlikult ekraanilt teema ja sellekohane tekst ilmub istuva reporteri ette teleekraanile. Mahaloetud reportaaž salvestatakse videoklipina ning saadetakse külastaja e-mailile. Võib lugeda ka oma teksti.
    Koridori alguses paremal on paremal pool hoiukapid ja vasakul inva -WC. Inva-WC-s on kraanikauss paremal ja pott otse 2 m kaugusel.
  3. Sissepääs kaldtee alt
    Uks on paremal kaldtee all täiesti torni seina kõrval. Ka see uks viib kauplusesse. Seda ust on mõttekas kasutada teletornist väljumiseks peale ekspositsiooniga tutvumist, sest alla sõites viib lift külastajad 21. korruselt otse esimesele korrusele. Ukse kõrval väljas asub jalgrataste parkla ja kolm lipuvarrast lehvivate lippudega. Keskmine on sini-must-valge.
    Teletornis liikudes tuleb tähele panna metallist uksepakke- enamusel ustest on nad olemas. Uksed avanevad lükates, kuid enamasti sulguvad ise, kui nad ei ole töötajate poolt avatud asendisse kinnitatud.

EDASI: TUALETID.