Ajaloo väljapanek algab liftist paremal koridori parema seina nurga juurest. Üleval seinal jookseb ajajoon. Seinal on kolmes keeles kiri: Tallinna Teletorn vundamendist tipphetkedeni.
Ajalugu on esitatud oluliste ajavahemike kaupa ning igale etapile on iseloomustamiseks antud kindel lause. Näiteks: läbi raskuste kõrguste poole.
Ümmargused erisuurustes ja erikõrgustel asuvad teleobjektiivi moodi klaasitud kujundid must-valge teemakohase fotoga vahelduvad puutetundlike neljakandiliste ekraanide ning kollaste ja mustade tilgakujudega, milledel on tekstid. Kollastes pisarates on lühidalt mustaga põhifaktid, mustades pisarates kollasega aga küsimused stiilis: kas teadsid, et… Ekraanidel on valida eesti-, vene- ja inglise keele vahel.
Puutetundlikud ekraanid töötavad sarnaselt: avanevad ajajoon, galerii must-valgete fotode ja videotega, lood ja mängud. Mänguks on pusle, kus tuleb tükkidest kokku tõmmata teletorni kujund. Veel saab otsida teletornile kaardil asukohta või ise reastada sündmusi kronoloogilises järjekorras. Asukoha otsingule ilmub seda kohta iseloomustav tekst teletorni ajaloo seisukohast lähtudes. Lühikest peaekraanil esitatud teksti saab noolele vajutades kohe edasi lugeda. Ajajoonel avanevad sündmused selle ajavahemiku kronoloogilises järjekorras.

 

EDASI: MASTIST SAAB TORN.