Teletorni sünnipäev 10-12. juuli

PRESSITEADE
Teletorn
06.07.2017

Teletorni sünnipäevapeol hüppab tornist 70 langevarjurit 20 riigist!

10.-12. juulini tähistab Tallinna teletorn oma sünnipäeva kolmepäevase programmiga, mille käigus toimub vaatemänguline BASE Boogie show, mis toob tornist alla hüppama 70 ekstreemsportlast üle maailma. Enamus hüppajaid tuleb Euroopast, aga ka kaugemalt, näiteks USAst ja Austraaliast.
Torne, kust lubatakse alla hüpata, on maailmas vähe. Lisaks Tallinnale saab teletornist tehtavaid hüppeid jälgida vaid Kuala Lumpuris. Teletorn on traditsiooni poolest oma sünnipäeva base-jumpi sündmusega tähistada Euroopas ainulaadne. „Kolmel päeval järjest toimuvad langevarjuhüpped Teletorni 175 m kõrguselt 22. korruse vaateplatvormilt,“ ütles Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Kuigi oleme sellel suvel oma tegevustele lisanud retrohõngu, siis vanu langevarje keegi katsetama ei hakka. Küll aga leiab vaatemängulistele hüpetele lisaks põnevaid tegevusi igale maitsele nii õuel kui majas,“ BASE hüpe tähendab langevarjuga hoonetelt, kraanadelt, sildadelt või kaljudelt alla hüppamist. Peamine erinevus tavalisest langevarjuhüppest on kõrgus, mis BASE hüppe puhul on tavapärase 4 km asemel 50–200 meetrit. See on lubatud vaid väga kogenud langevarjuritele. B.A.S.E Boogie peakorraldaja Aivar Luht: „Tallinn TV Tower B.A.S.E Boogie on ainulaadne ettevõtmine kogu Euroopas. Tallinna üritus on eriti sobilik ka pealtvaatajatele, sest hüppeid on võimalik jälgida palja silmaga nii maa pealt kui ülevalt tornist“.
Samal ajal, kui langevarjurid tornist alla hüppavad saavad nii lapsed kui täiskasvanud nautida teletorni õuel erinevaid tegevusi ja ka ise proovida vabalangemist ohutult kõrguselt. Õuele on üles seatud airbag jump ja ämblikuvõrk, millel kõik huvilised saavad oma oskusi proovile panna. Kohal on Pirita Seikluspargi kogenud instruktorid, kes tutvustavad ronimisvarustust ja selle kasutamist, õpetavad sõlmi. Lastele pakub seltsi Teletorni maskott ETI, kelle juhtimisel toimuvad erinevad mängud, meisterdamised ja lahedate auhindadega viktoriinid.
Õueala tegevused on TASUTA!
Kuna Teletorni 2017.a. suve võtmesõnadeks on näituste “Banaane ei ole. Ajareis Nõukogude argipäeva.” ja “Kittel ja põll”  toel 70.-80. aastate nostalgia, siis sünnipäeva puhul tuleb külla vanasõidukite klubi Unic, kes toob vaatamiseks ja lõbusõiduks kohale sellest ajast pärit automudelid.

Video:

Lisainfo:

Aivar Luht,
Tallinn TV Tower B.A.S.E Boogie 2017 korraldaja
Mob: 55698499
E-mail: luhtaivar@gmail.com

Toimumiseaeg

  • 10.07.2017