Teibikunstiga ümber maailma

Pressiteade 26.10.2017

Teibikunstiga ümber maailma“

Goethe Instituut esitleb Tallinna Teletornis teibikunsti

Goethe Instituudi kutsel muudavad Berliini kunstnikekollektiivi TAPE THAT teibikunstnikud koos Tallinna ja Narva õpilastega 3. novembril Tallinna Teletorni sissepääsutunneli vabaõhuateljeeks ning loovad seintele lummavaid teibikunstiteoseid.
Tape That – kleepimise kunst
Spreipurkide asemel haaravad tänavakunstnikud kätte üha enam hoopiski värvilisi teibirulle. Ning seda peagi ka Tallinnas. Goethe Instituudi kutsel külastab Tape That pärast Saudi Araabia, Portugali ja Hiina täisteipimist ka Eestit. Külastajatel on ainukordne võimalus jälgida kahte kunstnikku – Adrian Dittertit ja Nicolas Lawini nende tööprotsessis 3. novembril kell 18.00. Selle esitluse ajal lõpetavad kunstnikud oma installatsiooni Tallinna Teletorni sissepääsualal ning külastajad saavad oma silmadega jälgida ebatavalise töötehnika rakendamist suurel seinal. Eelnevalt korraldab Tape That noorte kunstifestivali Eksperimenta! raames Goethe Instituudi partnerkoolide õpilastele Tallinnast ja Narvast õpikoja, kus ühiselt luuakse kunstiteoseid Tallinna Teletorni näitusele. Õpilaste teoseid tutvustatakse live-esitlusel ja neid saab näitusel lähemalt vaadata aasta lõpuni.

Kuupäevad
3. november–31. detsember 2017 | E–P 10.00–19.00
Näitus
3. november 2017 | 18.00–19.00 
Live-esitlus ja näituse avamine
Koht
Tallinna Teletorn (Kloostrimetsa tee 58a) 
Sissepääs tasuta!

Kunstnikud
Adrian Dittert ja Nicolas Lawin, kunstnikekollektiivi TAPE THAT liikmed. 
TAPE THAT – Berliini kunstnikekollektiiv, kelle teosed valmivad teibist ehk kleeplindist. Kunstnike tööd ammutavad jõudu linnakunstist, need võivad olla nii keerukad ja värvilised teibi- ja valgusinstallatsioonid, kui ka minimalistlikud mustvalged seinamaalingud. Neid inspireerib idee luua kunsti igapäevastest esemetest, kasutades kõikvõimalikke aluspindu ja erinevaid asukohti. Ööklubides, tühjades hoonetes, näitusesaalides või galeriides – Tape That soovib näidata, kui mitmekülgsed ja piiritud on kleeplindi kasutamise võimalused.

Valik pilte 

Lisainfo
www.goethe.de/tallinn
www.facebook.com/goetheinstitut.estland

Tape Art Berlin – TAPE THAT

Partnerid
Projekt toimub õpilaste kunstifestivali Eksperimenta! raames ja seda toetab Tallinna Teletorn.

Parimate soovidega
Markus Köcher
Kultuuriprogrammide koordinaator/
Koordinator Kulturprogramme

Goethe-Institut Estland
Toom-Kuninga 11
15048 Tallinn
Tel.: +372 627 6965
Mobil: +372 5645 4945
www.goethe.de/tallinn

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 03.11.2017
  • 18.00