Teletorn värvub 19. mail ülemaailmse IBD päeva puhul lilla värvusega

Tallinna Teletorn värvub 19. mail ülemaailmse IBD päeva puhul lillaks.

Kogu maailmas elab umbes 5 miljonit inimest, kes põevad põletikulist soolehaigust – haavandilist koliiti või Crohni tõbe. 19. mail tähistatakse ülemaailmset IBD päeva ehk päeva, mil pööratakse suuremat tähelepanu neile kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele. Sel päeval valgustatakse üle maailma erinevaid hooneid ja rajatisi lilla värvusega, et juhtida rohkem tähelepanu neile haigustele (http://worldibdday.org/). Eelmisel kevadel loodi neid haigusi põdevatele Eesti patsientidele patsientide ühing – MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts (www.ibd.ee), kes korraldab sel aastal ka Eestis esimest korda IBD päeva. Eestis valgustatakse IBD päeva puhul lilla valgusega Tallinna Teletorn ja Kõue mõis.

#unitedwestand2017

#worldibdday2017

19.05.2017

Ülemaailmse põletikulise soolehaiguse ehk IBD päeva tähistamine Eestis

Täna, 19. mail, tähistatakse Eestis ja kogu maailmas ülemaailmset põletikulise soolehaiguse ehk IBD päeva, mil pööratakse suuremat tähelepanu kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele – haavandiline koliit ja Crohni tõbi.
Sel päeval valgustatakse üle maailma erinevaid hooneid ja rajatisi lilla valgusega, et juhtida suuremat tähelepanu nendele kahele kroonilisele põletikulisele soolehaigusele.
MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts korraldab sel aastal teist korda IBD päeva ka Eestis. IBD päeva puhul valgustatakse Eestis lilla valgusega Tallinna Teletorn, Rõuge Pesatorn, Tartu Võidu sild ja Saku mõis. Kõikidest lillaks valgustatud hoonetest tehakse fotod, mida jagatakse nii Facebookis, Instagramis kui ka rahvusvahelisel IBD päeva lehel: http://worldibdday.org/.
Iga eestimaalane saab sel päeval kaasa aidata IBD teadlikkuse tõstmisele Eestis, pannes 19. mail selga lilla pluusi, tehes endast selfie ning postitades selle sotsiaalmeediasse, lisades postitusele hastag:
#unitedwestand2017
#worldibdday2017
Kogu maailmas elab kokku umbes 5 miljonit inimest, kes põevad põletikulist soolehaigust – haavandilist koliiti või Crohni tõbe.
MTÜ Eesti Põletikulise Soolehaiguse Selts loodi 11.04.2015 eesmärgiga aidata lahendada haavandilise koliidi ja Crohni tõvega seonduvaid probleeme Eestis ning parendada neid haigusi põdevate patsientide ravitingimusi ja elukvaliteeti. Lisainfo: www.ibd.ee.

Ürituse plakat

Toimumiseaeg

  • 19.05.2017
  • 19:00