Tallinna Teletorn asub looduslikult kaunis kohas kõrgroheluse keskel ja on 314 meetrit kõrge. Tänu oma kõrgusele paistab ta kaugele.

Kloostrimetsa tee 58a asuv territoorium on ümbritsetud võrgust aiaga, milles on kolm sissepääsu. Kõik edaspidi kirjeldatud suunad on antud olles näoga teletorni poole.

Sissepääs paremal küljel on suletud. Kloostrimetsa tee äärsel võrkaial on väravad paremas ja vasakus nurgas. Transpordivahendiga saab siseneda parempoolsest väravast. Teine on keelumärgiga ja mõeldud väljumiseks või jalakäijatele.

Jalgsi tulles:
Kohe peale parempoolsest väravast sisenemist on risti vöötrada, mis viib üle sissesõidutee vasakule. Asfaldi lõppu tähistavad maas kahes reas nupulised plaadid. Kahe meetri laiust teed pidi umbes kolm meetrit minnes jõuab kahe umbes kolme meetri laiuse ristkülikukujulise murulapi vahele pöörduva teeni paremal. Muru on ääristatud äärekividega. Pöörates paremale murulappide vahele on ees sirge kaks meetrit lai Teletorni poole suunduv kohati konarlik plaatidest allee. Tunne on selline nagu oleks võimalik jalutada otse teletorni tippu. Allee on umbes 40 meetrit pikk. Alleed mööda edasi minnes on murulappe kokku neli, kummalgi pool alleed kaks. Neil kasvab 9 tamme. Muru jagab neljaks ühesuuruseks lapiks alleega risti kulgev asfalteeritud tee. Murulapid on igast küljest äärekividega piiratud. Muru sees tammede vahel on lillepeenrad, kus õitsevad eri aegadel mitmevärvilised lilled.

Monumendi kirjeldus
Allee lõpus vasakul on skulptor Tauno Kangro kujundatud hall püstine looduslik kivi horisontaalsel kivist alusel, mille keskele on kinnitatud hall tahvel musta raidtekstiga: ”Siin seisti vabaduse eest” ja väiksemas kirjas “Teletorni kaitsmine 20. august 1991”. Kivi paigaldas Tallinna Linnavalitsus 2005. a.

Kivi ümbritsevad tahvlist allpool kivisse raiutud mustad käest kinni hoidvad inimkujud. Nad kujutavad teletorni kaitsjaid. Kivi kõrval paremal varda otsas on väike metalne teabetahvel täiendava seletava tekstiga.

Mõlemal pool peale kivi, muru lõpus, kasvavad mõned punakate lehtedega barbarissipõõsad.

Ülekäigurajad
Murust ja mälestuskompleksist paremal on taksopeatus ja vasakul autoparkla. Autod sõidavad paremalt väravast ümber mälestusmärgi vasakule parklasse. Tee on asfalteeritud. Üle tee viib kaks ülekäigurada.

Esimene on allee jätkuna mälestuskivi kõrvalt alleed pidi otse üle sissesõidutee. Teletorni ees on kaheksa meetri laiune äärekividega ääristatud plaaditud ala. Sealt algab kaldteele, mis viib teletorni teisele korrusele, kus asuvad ka piletikassad.

Teine ülekäigurada algab vasakul ja viib esimese korruse tunnellsissekäik. Selle tornipoolse otsa kõrval vasakul on siniseks värvitud invasõidukite parkimiskoht. Seal on ka tugevamal alusel viidad, liiklusmärk ja elektripost kõrgel asuvate valgustitega. Kahe vöötraja vahe on 20 sammu.

EDASI: TELETORNI SISSEPÄÄSUD