Tallinna Teletorn asub looduslikult kaunis kohas kõrgroheluse keskel ja on 314 meetrit kõrge. Tänu oma kõrgusele paistab ta kaugele.
Kloostrimetsa tee 58 a asuv territoorium on ümbritsetud võrgust aiaga, milles on 3 sissepääsu. Kõik edaspidi kirjeldatud suunad on antud näoga teletorni poole.
Sissepääs paremal küljel on suletud. Kloostrimetsa tee äärsel võrkaial on väravad paremas ja vasakus nurgas. Transpordivahendiga saab siseneda parempoolsest väravast. Teine on keelumärgiga ja mõeldud väljumiseks või jalakäijatele.

Jalgsi tulles:
Kohe peale parempoolsest väravast sisenemist on risti vöötrada, mis viib üle sissesõidutee vasakule. Asfaldi lõppu tähistavad maas kahes reas nupulised plaadid. Kahe meetri laiust teed pidi minnes umbes kolm meetrit jõuab kahe umbes kolme meetri laiuse ristkülikukujulise murulapi vahele pöörduva teeni paremal. Muru on ääristatud äärekividega. Pöörates paremale murulappide vahele on ees sirge kaks meetrit lai Teletorni poole suunduv kohati konarlik plaatidest allee. Tunne on selline, nagu oleks võimalik jalutada otse teletorni tippu. Allee on umbes 40 meetrit pikk. Poolel teel torni poole on paremal pool istumiseks mõeldud valatud materjalist laudkattega poolkera ja samast materjalist ülalt kitsenev anum, mis on prügikast. Need on küll rasked, kuid teisaldatavad ja võivad olla nii siin kui kusagil mujal.
Alleed mööda edasi minnes on murulappe kokku neli, kaks kummalgi pool alleed. Neil kasvab 9 tamme. Neljaks ühesuuruseks lapiks jagab muru alleega risti kulgev asfalteeritud tee. Murulapid on igast küljest piiratud äärekividega. Tammede vahel muru sees on lillepeenrad, kus õitsevad eri aegadel erinevad mitmevärvilised lilled.

Monument. Kirjeldus.
Allee lõpus vasakul on skulptor Tauno Kangro poolt kujundatud hall püstine looduslik kivi horisontaalsel kivist alusel, mille keskele on kinnitatud hall tahvel musta raidtekstiga: ”Siin seisti vabaduse eest” ja väiksemas kirjas “Teletorni kaitsmine 20 august 1991”. Kivi paigaldas Tallinna Linnavalitsus 2005.a.
Kivisse raiutud mustad käest kinnihoidvad inimkujud ümbritsevad kivi tahvlist allpool. Nad kujutavad teletorni kaitsjaid. Kivi kõrval paremal varda otsas on väike metalne teabetahvel täiendava seletava tekstiga.
Mõlemal pool peale kivi, muru lõpus, kasvavad mõned punakate lehtedega barbarissipõõsad.

Ülekäigurajad
Murust ja mälestuskompleksist paremal on taksopeatus ja vasakul autoparkla. Auto sõidab paremalt väravast ümber mälestusmärgi vasakule parklasse. Tee on asfalteeritud. Üle tee viib kaks ülekäigurada.
Esimene on allee jätkuna mälestuskivi kõrvalt alleed pidi otse üle sissesõidutee. Teletorni ees on kaheksa meetri laiune äärekividega ääristatud plaaditud ala. Sealt algab kaldteele, mis viib teletorni teisele korrusele, kus asuvad ka piletikassad.
Teine ülekäigurada algab vasakul asuva ooteplatvormi tornipoolse ümara madala otsa juurest ja viib esimese korruse galeriikäiku. Kiviäärisega plaatidest piklik ovaalne ooteplatvorm asub parkla ja muruplatside vahel. Selle tornipoolse otsa kõrval vasakul on siniseks värvitud invasõidukite parkimiskoht. Veel on seal tugevamal alusel viidad, liiklusmärk ja elektripost kõrgel asuvate valgustitega. Invasõidukite parkimisalas autost väljudes on ooteplatvorm auto nina ees. Ülekäigurjale saab, kui minna ooteplatvormile ja pöörata vasakule.
Kahe vöötraja vahe on 20 sammu.

EDASI: TELETORNI SISSEPÄÄSUD