Sisenedes välisukse vastas asuvast esimesest klaasuksest, on vasakul kahe ukse vahel ametiruum, paremal aga telekommunikatsiooni ettevõtte Levira tööruum, Peale teist ust on paremal veel üks ametiruum ning tulekustuti ja prügikast.

Lift. Tuulte roos. Kirjeldus.
Ukse vastas on liftid. Teletorni keskel sõidab kaks lifti külastajatega 21-le, infolaua töötaja abiga ka 22-le korrusele.
Lifti ees põrandaplaatidel on kaunistuseks lakooniline umbes ühe meetrise läbimõõduga tuulte roos. Ämblikuvõrgu moodi 8 haruga kuldse tooniga muster on keskmisel suurel ruudukujulisel plaadil. Seda ümbritseb igast küljest üks sõna: Teletorn ehitati 1975 1980. Ühes nurgas on N täht, mis tähistab põhjasuunda.
Lifti kutsumise nupud on kahe lifti vahel seinal. Lifti kohal olev teler näitab, mitu inimest on liftis. Liftis on korruste valimise nupud paremal, lifti laiune peegel ja selle all käsipuu otse ees. Tabloole ilmub lifti liikumise kiirus, kõrgus ja läbitud aeg. Tehnilise personali jaoks on tornis olemas eraldi liikumisvõimalused.
Torni keskel asuvat lifti ümbritseb umbes kahe meetri laiune ringkoridor. Selle seinad ja lagi on musta värvi kollaste vikerkaarekujuliste täpiridadega. Koridoris vasakul viivad uksed ametiruumidesse ja neist esimese kõrval on hall kettaga telefon.

Eti. Kirjeldus.
Liftide kõrval paremal on seinale maalitud teletorni maskott Eti, kes kutsub lapsi edasi minema, mõistatama ja mängima. Eti on roheline, küljele ovaalse pea ja pealaest kõrguva teravikuga punaste ümarate silmadega tegelane. Rinnal on kiri ETI. Etist kõrgemal juhatavad kollased ümarad plafoonid luubi ja prillide kujutisega ajaloo väljapanekule ja koridoripidi edasi minnes teiselpool lifti asuvasse kinno.

Laste mänguala.
Parempoolse koridoriharu vasakul seinal on laste mänguala, paremal seinal aga teletorni ajalugu põhjalikult tutvustav väljapanek. Vahemaa kahe seina vahel on umbes kaks meetrit.
Laste seinal kontrollitakse laste teadmisi teletorni puudutavate põhiliste faktide kohta. Seinal vasakul on püsti meetrine mõõdulatt, kus saab mõõta enda pikkust ja võrrelda Teletorni omaga. Saab otsustada, kui mitu autot peaks olema üksteise peal, et ulatuks näiteks vaateplatvormini. Saad teada, et vaateplatvormini jõudmiseks tuleb astuda 1050 astet. Seina alumises osas vasakul asuvad valgetes poolkerakujulistes anumates kriidid, millega võib tahvlitaolisele seinale joonistada. Paremal on neljas samasuguses valges anumas magnetmänguasjade kodu. Näiteks magnetiga puud ja Ufod. Puid üksteise peale pannes saad teada, mitu tamme kõrgust on teletorni kõrgus. Seina paremasse serva on tehtud Teletorni alumine osa. Paarisasuvatest ümaratest akendest saab sisse piiluda ning vaadata, mis tööd tehakse torni eri kõrgustel.

 

EDASI: TELETORNI AJALOO VÄLJAPANEK.