Tornitäis elamusi, mis innustab olema nutikas!


Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mida omas ja haldas telekommunikatsiooni teenuseid pakkuv ettevõte AS Levira.

2009. aasta septembris loodi AS Levira poolt Sihtasutus Tallinna Teletorn, kellele anti üle ka Teletorni hoonestusõigus.


Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit.

Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Teletorni renoveerimist toetasid siseministeerium ja EAS riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot. Teletorn taasavati 4. aprillil 2012.


Alates 1. jaanuarist 2013 kuulub Tallinna Teletorni ametlikult mainekasse föderatsiooni The World Federation of Great Towers (Maailma Suurte Tornide Föderatsioon).

Kõrgeim torn föderatsioonis on Burj Kalifa 828 meetriga, Tallinna Teletorn on 40 liikme seas 314 meetriga kõrguselt 19. ning ühtlasi Põhja-Euroopa kõrgeim avatud hoone.


Juhtimine:

Jüri Kriisemann

SA Tallinna Teletorn juhataja Jüri Kriisemann

SA Tallinna Teletorn juhataja: Jüri Kriisemann

SA Tallinna Teletorn nõukogu:

Nõukogu esimees: Taavi Tapner, AS Levira

Nõukogu liige: Kertu Saks, Eesti Kultuurkapital

Nõukogu liige: Tiit Tammiste, AS Levira