Ringkoridoris teisel pool lifti ja ajaloo ekspositsiooni viimaste stendide vahel paremal on vitraažisaali uks. Ukse kohal neljakandilisel tablool on kiri VITRAAŽ, selle all kaamera kujutis ja tabloo all seinal nr 211. Uksest sisenedes katab vaatevälja kinoekraani beež tagumine külg, millel heledatest punktidest moodustunud nooled paremale juhatavad. Ekraanitagust valgustab kogu laiuses poolel kõrgusel kulgev kitsas valgete paneelidega kaetud valgusti. Valgustipaneeli paremal pool on mustaga kiri TELETORN Tallinn. Mõlemal pool ekraani on umbes meetrine sisenemisala.

Mõlema nurga kõrval on uksed punase ringiga tähistatud. Paremal asuva ukse kõrval põrandal asub tulekustuti ja märk seinal. Uksest vasakul põranda lähedal on seinakontakt sinna lülitatud pistikuga.

Paremalt saali sisenedes on paremal seinal kell. Vasakul on suur valge musta servaga ekraan sinakashallil taustal ja selle ees väike tume vajadusel mujale teisaldatav ümar laud. Saali kujundus järgib torni kaarjat väliskuju. Otse välisseina poole tõusevad kuus metallservadega umbes 15 cm kõrget astet. Kaarjad astmed ulatuvad seinast seina. Esimene aste on ekraanist umbes meetri kaugusel. Astmed on ühe meetri laiused. Viimane, kuues aste välisseina ääres, on kitsam. Selle taga olevat vitraaži võib puudutada.

Astmetel on neljas reas plastikust seljatoega pöördtoolid. Esimene toolirida asub teisel astmel, kolmanda astme ees jne. Ülemisel kitsamal astmel toole pole.

Toolidel on üks keskne konjakipitsi jalga meenutav jalg. Istmepadjad on eemaldatavad, kollast, punast, sinist ning musta värvi. Saal on rõõmsalt värviline.

Vitraažisaali välisseina moodustab värviline Dolores Hoffmani valmistatud vitraaž, mida on võimalik kõrvalolevate mustade kardinatega kinni katta.

Vitraažisaal on erinevates hallides toonides, seinad heledamad, lagi tumedam ja põrand peaaegu must. Laes on palju ringikujulisi valgusteid, tuletõrjealarm, paar vihmutit ning muid väikseid turvaseadmeid. Vitraaži ees keskel on lakke kinnitatud aparatuur filmide näitamiseks.

EDASI: VITRAAŽ.