Koolitused

 

Giidide koolitus

Tallinna Teletorn kutsub omandama giidi litsentsi! Giidide koolitus toimub Teletornis 27. – 28. märtsil 2019.

Tallinna Teletorn korraldab 27.-28. märtsil giidikoolituse, mis on mõeldud kõikidele giiditöö huvilistele, kes soovivad viia läbi ekskursioone Teletorni püsiekspositsioonis ja uuel näitusel “Geeniaalne”, kuid kel puudub Teletorni giidi litsents või oleks vaja selle kehtivust uuendada.
Giiditöö kogemus tuleb kasuks, ent pole koolitusel osalemise eeltingimuseks. Kindlasti peaks koolitusel osalejal olema huvi Teletorni ja selle ajaloo vastu. Koolitust viivad läbi Teletorni töötajad ja Tartu Ülikooli Geenivaramu meeskond.
Esimesel koolituspäeval 27.03 tutvustatakse Teletorni arhitektuurilist eripära, ajaloolist tähtsust ning rolli tänapäeva meediamaastikul. Põhjalikumalt süvenetakse 2. korruse ajaloo püsiekspositsioonile ja kinosaali vitraažile. Lisaks avaneb ainulaadne võimalus teha ringkäik Teletorni kõrgustes! Saame teada, mis on Levira ja miks kutsutakse Teletorni saatejaamaks. Lisaks jagatakse soovitusi nii avaliku esinemise kui ka grupiga suhtluse osas.

Teisel koolituspäeval 28.03 tutvustatakse Teletorni uut geenide teemalist näitust “Geeniaalne”.
Kas teile on kunagi öeldud, et teil on “ema silmad” või “vanaisa nina”? Miks mõned inimesed jäävad kergemini haigeks kui teised ja kas oma geneetilist koodi teades, oskame oma elu paremini planeerida ning elada kauem tervena? Need on küsimused, millele giidikoolitusel vastused leiame. Giidikoolitusel kodeerime lahti inimese, alates sellest kuidas on kaasaegne inimene aastatuhandete jooksul kujunenud just niisuguseks nagu me oleme, vaatame inimese raku sisse, et näha kus asuvad meie geenid ja lammutame lahti nende ehituskivid. Millised näevad välja kromosoomid ja kus on peidus see salapärane elu keel – DNA.
Koolituse edukalt läbinud giididele väljastatakse Teletorni giidi kvalifikatsiooni tõendav tunnistus, mis annab õiguse juhtida Teletornis ekskursioone.
Koolitusel osalemine on tasuta.

Palume koolitusele registreeruda kirjutades Teletorni programmijuhile: anna.ratsep@teletorn.ee