TVPlay Premium TASUTA filmiõhtud Teletornis

Toimumiseaeg

18.04.2019 - 16.05.2019

TVPlay Premium filmiõhtud

Märtsikuus avame Tallinna Teletornis koos Tartu Ülikooli Genoomika instituudiga näituse  “GEENIAALNE”. Kutsume kõiki 18. aprillil ja 16. mail Teletorni kinosaali TVPlay Premiumi filmi- ja aruteluõhtutele. Sissepääs filmiõhtutele on TASUTA.

Näitame kahte dokumentaalfilmi sarjast “Esimesed rahvad”, mis räägib meie esivanemate varastest rännetest. Neis detektiivilugudes harutatakse lahti uued arheoloogilised leiud ja värsked geeniuuringud. Pärast filmi arutlevad teema üle Tartu Ülikooli Genoomika instituudi populatsioonigeneetik Monika Karmin ja Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste instituudi sotsiaal- ja kultuuriantropoloogia õppejõud Carlo Cubero.

Teletorni restoran pakub kinosaalis õhtu jooksul suupisteks erinevaid hõrgutisi. Teletorni 21. panoraamkorrusele pääseb 3€ restorani piletiga.

PS! Filmid on inglise keeles, subtiitrid on eesti keeles. Vestlus toimub inglise keeles koos eestikeelse tõlkega.

18.04 filmiõhtu “Esimesed rahvad”, osa 2.” Africa “ : Inimliigi (Homo sapiens) hälliks on Aafrika. Film viib meid avastama hiljutisi arheoloogilisi ja geneetilisi leide, mis muutsid arusaama meie liigi varase ajaloo kohta pöördeliselt. Uued tõendid näitavad inimgruppide mitmekesisust Aafrikas, kust toimus peamine väljaränne u 70 000 aastat tagasi. Väljarändajate grupi järeltulijad kohtusid oma teel ka teiste inimliikide esindajatega.
Filmi tutvustav klipp ja rohkem lisainfot asub TVPlay Premium kodulehel.

Filmi kestvus: 54 min + 45 min õppejõudude arutelu.

16.05 “Esimesed rahvad”, osa 5. “Europe”: Kui eelajaloolisesse Euroopasse jõudsid Homo sapiensi inimesed, kohtusid nad neandertaallastega. Vastupidiselt varem arvatule need kaks alamliiki segunesid. Üldised jõujooned muutusid nii, et tänaseks elab Maal rohkem kui 7,6 miljardit inimest. Homo sapiens on ainus allesjäänud inimliik, kuid kannab endas ka osakesi teistest.
Filmi tutvustav klipp ja rohkem lisainfot asub TVPlay Premium kodulehel.

Filmi kestvus: 54 min + 45 min õppejõudude arutelu.