Teletorni trepijooks/EMV 2023

Toimumiseaeg

02.04.2023

WFGT Towerrunning Challenge Eesti meistrivõistused trepijooksus 2023

WFGT (World Federation of Great Towers) Towerrunning Challenge Eesti meistrivõistused trepijooksus 2023 leiab aset 2. aprillil Tallinna Teletornis.

Distants

170 meetrit treppidel, 3ndal ja 13ndal korrusel on väikesed vahekoridorid, millest tuleb läbi joosta. Distants ja korrused on märgistatud. Kokku 916 trepiastet läbi 65 korruse.

Registreerimine ja osavõtutasud

Eelregistreerudes   https://app.stebby.eu/event/6259   või osport.ee keskkonnas kuni 31. detsembrini on starditasu 15€, 2004 sündinud ja nooremad 10€.1. jaanuar kuni 30. märtsini 20€ ja 12€ , kohapeal registreerudes ja tasudes kõigile 25€ sularahas.

Kui võistlusest soovivad osa võtta klubid või ettevõtted, palume arvega tasumise soovist eraldi märku anda, kirjutades info@trepijooks.ee.

NB! Stardimaterjalide kättesaamiseks palume sekretariaadis esitada isikut tõendav dokument!

Start

Kogunemine, registratuur ja võistluskeskus asub teletorni II korrusel. Start treppidele toimub fuajeest I korrusel. Võistlejad lastakse rajale elavas järjekorras ühekaupa väikese ajaintervalli tagant. Trepid pöörduvad paremale ning on varustatud metallist käsipuuga. Raja mugavamaks läbimiseks on soovitav kanda käes libisemiskindlaid kindaid (näiteks rattakindad või ehituspoes saadaolevad tihedalt ümber käe istuvad ja kumminagadega kindad).

Ajakava

10:30-11:30 stardimaterjalide väljastamine11:30 start elavas järjekorras12:30 ETI lastejooks 13 korrust13:00 auhindamine

Ajavõtt

Ajavõtt on elektrooniline ning toimub viipar kiipidega, mille rent sisaldub osavõtutasus. Pärast jooksu loetakse võistluskeskuses viipar kiibilt maha võistleja aeg ning see prinditakse paberil välja. Kiip tuleb tagastada korraldajale.

Ohutus

Iga osavõtja vastutab oma sportliku suutlikkuse ning tervisliku seisundi eest ise. Osa võivad võtta kõik terved ja treenitud isikud, kes võtavad raja läbimise eest vastutuse endale. Kohal on võistlust turvamas meditsiiniline personal. Finišis pakutakse osalejatele värskenduseks vett. Alla 15 aastasel osalejal peab olema lapsevanema kirjalik luba.

Pealtvaatajatele

Sportlaste jooksvad tulemused kuvatakse II korruse võistluskeskuses (vitraažisaalis) oleval ekraanil. Soovi korral üles torni minna, tuleb soetada külastuspilet.

Riietumine ja pakihoid

Garderoob asub teletorni I korrusel. Kotid saab jätta I korrusel asuvatesse turvakappidesse (töötavad müntidega) või II korruse võistluskeskusesse (kinosaali). Riietuda on võimalik meeste ja naiste tualettruumides.

Auhinnad

Tunnustatakse absoluutklassi ja vanuseklassi esikolmikuid. Lisaks loositakse osalejate vahel välja toetajate poolt välja pandud auhindu. Loosimine toimub ajakava järgselt peale tunnustamistseremooniat ning auhinna võitmiseks peab ise kohal viibima.

Vanuseklassid

M ja N noored 2004 sündinud ja nooremadM ja N 1983 sündinud ja nooremad (põhiklass, koos noorte ja veteranidega)M ja N vet 1982 sündinud ja vanemad

NB! EMV arvestuses nii üld kui vanuseklassides osalemiseks peab olema Eesti kodakondsus.

Teletorni Trepijooksu osalejad peavad lugu puhtast ja ausast spordist. Võistlustel kehtivad TWA (Towerrunning World Association) dopinguvastased reeglid täies mahus ja sellest tulenevalt on Eesti Antidopingul ja teistel dopinguvastastel organisatsioonidel õigus läbi viia dopingukontrolli kõikide osalejate seas.