Tallinna Kitarrifestival: ValsPetti duo päikeseloojangu kontsert

Toimumiseaeg

14.06.2022

Tallinna Kitarrifestivali raames toimub ValsPetti duo päikeseloojangu kontsert Tallinna Teletornis 14. juunil kl 21.00.

ValsPetti on 2019. aastal sündinud westernkitarriduo koosseisus Argo Vals ja Karl Petti. Ansambli repertuaar koosneb liikmete omaloodud arranžeeringutest. Hoolega valitud palade hulka kuulub nii pop-, jazz-, rokk-, soul-, elektroonilist, klassikalist-, kui ka filmimuusikat. Meeleolud varieeruvad meditatiivsusest tantsulisuseni, lüürilisusest metsikuseni. Kaks parimat sõpra esitavad oma lemmikmuusikat.

Argo Vals on kitarrist ja helilooja, kelle muusikat võib iseloomustada selliste sõnadega nagu õhulisus ja intensiivsus, pingestatus ja vabanemine, elektrooniline gruuv ja pidev otsingulisus. Aga võib vabalt kasutada ka hoopis teisi sõnu, mis sulle end ilmutavad, kui tema helidesse põhjalikult ära kaod. Argole on iseloomulik ühe kandva muusikalise teema arendamine loo vältel, selle risti-põiki peegeldamine ning neile teemadele ja trikkidele ka mõnes teises loos viitamine. Algselt eelkõige looper-tehnikale toetunud kitarrist on ajapikku oma paletti rikastanud tuues helikõlasse elektroonikat, post-rokilikke paisutusi ning ka viiteid trip-hop’ile.

Karl Petti on helilooja, kitarrist ja pedagoog. Ta on kirjutanud muusikat teatrile, televisioonile, videomängudele ning avaldanud kolm autoriplaati: EP “Talamak” (2015), kauamängiv “Veemaal” (2018) ja EP “Six Electronic Pieces” (2019). Talle on muusikas olulised gruuv, kõlavärvid, harmoonia ja selged žestid. Karl eelistab kompositsiooni improvisatsioonile, lihtsat keerukale, korrapära juhuslikkusele, kaja kuivusele, süntesaatorit akustilisele kitarrile ja minoori mažoorile.


Piletid

Piletid Piletilevist.