Rahvusvaheline Muusikapäev. Tallinna Kammerorkestri tasuta kontsert.

Toimumiseaeg

01.10.2018

Rahvusvaheline Muusikapäev

Esimesel oktoobril kell 14.00 esineb teletorni kinosaalis rahvusvahelise muusikapäeva raames Tallinna Kammerorkester. Dirigent on Risto Joost. Kontsert on TASUTA!

Tallinna Kammerorkestri asutas 1993. aastal dirigent Tõnu Kaljuste. Kahe aastakümne jooksul on neist kujunenud üks Eesti esindusorkestreid, kes on oodatud esineja paljudel kontserdilavadel Euroopas ja mujal maailmas. TKO on äratanud tähelepanu oma kunstiliselt terviklike kavade, stiilitundliku musitseerimise ja kõrgetasemelise interpretatsioonikunstiga. Orkestri mitmekülgses repertuaaris on esindatud nii baroki-, klassitsismi- kui romantismiajastu muusika; oluliseks osaks on 20. ja 21. sajandi heliloojate looming, sealhulgas vähemtuntud teosed ja uudisteoste esiettekanded. TKO moodustavad hinnatud keelpillimängijad, kes astuvad regulaarselt üles ka solisti ja kammermuusikuna. Alates 2013. aasta sügisest on TKO peadirigent Risto Joost.

TallinnaKammerorkester

Muusikapäeva eesmärgiks on väärtustada ja tutvustada muusikakultuuri, samas ka tutvustada Eesti muusikuid ja nende elukutset. Muusikapäeva programm on heatahte projekt, mis annab kõigile võimaluse tasuta osa saada erinevatest kontsertidest. Tänu sellele, et kontserdipaigad on andnud oma ruumid kasutada rendita ja ka muusikud astuvad programmis üles honoreerimata, saavad külastajad saavad nautida head muusikat tasuta. 1. oktoobril saab kuulata Eesti tippkollektiive nagu näiteks Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri avatud proovi dirigent maestro Neeme Järvi juhatamisel ning nii professionaalseid muusikuid kui ka oma muusikutee alguses olevaid talente. Ühtlasi avab ka Rahvusooper Estonia Muusikapäeva puhul oma uksed tasuta ja kutsub balleti “Coppelia” avatud proovi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia pakub soovijatele avatud loenguid ja tunde, klassikaraadio vahendusel saab osaleda muusikapäeva viktoriinis. Päev on täis üllatusi ja muusikat võib 1. oktoobril kohata seal, kus seda oodata ei oskaks.

Tutvu kogu programmiga SIIN.