Muuseumiöö 2019 – Kohad täis!

Toimumiseaeg

18.05.2019

Muuseumiöö 2019

Muuseumiööl Teletornis teeme ajarännaku Teletorni uuel näitusel “GEENIAALNE”, mis on loodud koostöös Tartu Ülikooli Genoomika instituudiga. Rändame ajas tagasi ja uurime inimeste geenimustreid, mil tekkis planeet Maa.

Ajastute kell näitab, et tänaste inimeste vahetud eellased jõudsid Maa ajaloo näitelavale vaid hetk tagasi. Kuid olles kord juba siin, kutsusid nad esile murrangulisi bioloogilisi ja kultuurilisi muutusi ning viisid need kiiresti kõikidele kontinentidele.

Astu Muuseumiööl raku sisse ja vaata, mida põnevat sealt leida on. Aja näpuga järge vabatahtliku doonori 22. kromosoomis. Uuri järele, kas sul võib olla kõrgenenud risk haigestuda II tüüpi diabeeti või kas sulle maitseb Brüsseli kapsas. Luba DNA järjendamise pallimeres lüüa lainetel üle pea!

Püsiekspositsioon

Ajaloo ekspositsioon
Ekspositsioon ootab Sind 2. korrusel ja tutvustab Teletorni alates selle ehitamisest 1980. aasta olümpiaregati tähtobjektina kuni taasavamiseni 2012. aastal. Näitus annab hea ülevaate nii nostalgilistest 1980-ndatest kui ka 1991. aasta murrangulistest sündmustest Eesti iseseisvuse muutmisel.

360-kraadine panoraamvaade
Põhja-Euroopa uhkeim vaade on elamus, mida peab kogema – 170 meetri kõrgusel on iidne Tallinn ja sillerdav Läänemeri justkui peopesal. Vaadet aitavad võimendada vaatlusekraanid, mille abil võid liikuda nii ajas kui ruumis. Ekraanidelt näeb milline nägi Tallinn välja ühel või teisel ajaperioodil.

Näitus “GEENIAALNE”
Kas teile on kunagi öeldud, et teil on “ema silmad” või “vanaisa nina”? Miks mõned inimesed jäävad kergemini haigeks kui teised ja kas oma geneetilist koodi teades, oskame oma elu paremini planeerida ning elada kauem tervena? Need on küsimused, millele Muuseumiööl vastused leiame.

Oluline lisainfo
Muuseumiööl on võimalik külastada Teletorni ainult eelregistreerimisega aadressil teletorn@teletorn.ee

Kogu muuseumiöö programm

MÖÖ19_fb_cover