Muuseumiöö 2018 / Kõik kohad broneeritud

Toimumiseaeg

19.05.2018

Muuseumiöö 2018

Muuseumiöö programm Tallinna Teletornis

“MOEPIDU”
Teletorni 21. panoraamkorrusel on avatud uus futuristlik näitus, mis jutustab loo planeedist NIHE, kus kohtuvad omavahel mood ja muutus. NIHE on pilguheit olevikust tulevikku näitamaks, millisena võib inimest näha aastasaja pärast. Selle raames on andekad Eesti Kunstiakadeemia tudengid liigutanud traditsioonilisi moepiire. Näitusel saab näha 12 NIHET mis on ainulaadsed oma materjalli kasutuse poolest ning millel puudub praktiline seos maailmaga kuid see eest on leidnud oma suuna tulevikku. Loomingute puhul on kasutatud metalli, plastiktorusid, organzat, alumiiniumtraati ning teisi materjale. Inspiratsiooni on saadud mütoloogilisest fantaasiamaailmast, rakustruktuurist, lennurõivastusest ja linnumotiivist.
Ajaloo ekspositsioon
Ekspositsioon ootab Sind 2. korrusel ja tutvustab Teletorni alates selle ehitamisest 1980. aasta olümpiaregati tähtobjektina kuni taasavamiseni 2012. aastal. Näitus annab hea ülevaate nii nostalgilistest 1980-ndatest kui ka 1991. aasta murrangulistest sündmustest Eesti iseseisvuse muutmisel.

360-kraadine panoraamvaade
Põhja-Euroopa uhkeim vaade on elamus, mida peab kogema – 170 meetri kõrgusel on iidne Tallinn ja sillerdav Läänemeri justkui peopesal. Vaadet aitavad võimendada vaatlusekraanid, mille abil võid liikuda nii ajas kui ruumis. Ekraanidelt näeb milline nägi Tallinn välja ühel või teisel ajaperioodil.

Eesti tippude tipud
Moodne, futuristliku kujundusega püsinäitus annab haarava ülevaate sellest, millega Eestis elanud inimesed maailma tippu on jõudnud – ligi 30 erakordset hetke!

Oluline lisainfo. Kõik kohad on täitunud
Muuseumiööl on võimalik külastada Teletorni ainult eelregistreerimisega! Ekskursioonide algus igal täis- ja pooltunnil.
Külastuse broneerimine: teletorn@teletorn.ee
19.00 kohad täitunud
19.30 kohad täitunud
20.00 kohad täitunud
20.30 kohad täitunud
21.00 kohad täitunud
21.30 kohad täitunud
22.00 kohad täitunud
22.30 kohad täitunud