Mõrvamüsteerium Teletornis. Kuumad 90ndad.

Toimumiseaeg

15.11.2018

MIS ON MÕRVAMÜSTEERIUM?

Mõrvamüsteerium on seltskonnamäng, mis viib teid fantaasiamaailma, kus saate kogeda emotsioone ja seiklusi, mida argielu ei paku. Nagu eluski, on igal müsteeriumis osalejal kanda oma roll. Kas see roll on salapärane, glamuurne või kriminaalne, selles on oma sõna öelda saatusel! Kui soovid erilist ja meeldejäävat elamust, on “mõrvamüsteerium” just õige valik.

DSC_7914

1991. aasta mõrvamüsteerium on nostalgiline ajarännak meie pöördelisi sündmusi täis lähiajalukku, aega mis oli ärev ja isegi hirmutekitav, kuid samal ajal ülev ja lootusrikas. 

Mängus elustuvad 90-ndate alguse tarmukad ärimehed, aatemehed ja kremli-meelsed ning kahjuks ka paar persooni, kes olid tuntud plakatitelt: ” Neid otsib miilits!” ja muidugi „Kanavabriku“ maffia.

Niisiis,  Robert Tamm, edukas metalliärimees, on korraldanud suurejoonelise õhtusöögi, kuhu on kutsutud osalema Eesti kõik olulisemad prominendid.  Kahjuks on seltskonnas ka selliseid (kutsumata?) külalisi , kelle osavõtu üle peoperemees heameelt ei tunne. Õhtu edenedes ilmneb, et mitmelgi pidulisel on omavahelisi arveid klaarida. Kõik see viib lõpuks mõrvani! Just teil tuleb välja selgitada, kes on mõrvar ja mis on mõrva motiiv. Algab mõrvajuurdlus…

TOIMUMISE AEG: 15.11, kl 19-22 (3h).

PILETID: 59 € Piletilevis

Hind sisaldab rikkalikku ajastutruud buffee õhtusööki ja seltskonnamängu Teletorni panoraamkorrusel (21. korrus).

RIIETUS ja ROLL: pidulik või 90ndate stiilis. Kirjuta meile ja anna teada oma osalemisest, loosime Sulle rolli: teletorn@teletorn.ee.

SÜNDMUSE KORRALDAJAD: 

Mall ja Katrin ehk 

Allegro MW OÜ

Katrin räägib endast nii:
Oma esimese eriala omandasin Tartu Ülikoolis, minust sai eripedagoog või defektoloog, nagu seda ametit tookord nimetati. Olen töötanud pikka aega erivajadustega laste koolis, aga mitte õpetajana, vaid huvijuhi ja kooliteatri juhendajana ning pikki aastaid ka teatrifestivali „Savilind” korraldajana.  Minu tööelu võttis uue suuna pärast seda, kui asusin õppima Tartu Ülikooli  kultuurikorralduse erialale. Tundus loogiline, et pärast uue eriala omandamist tuleb leida ka uus töö. Õnneliku juhuse tahtel sattusime Tartu Loomemajanduskeskusesse. Seal aidati Malle ja minu väike ettevõte Allegro MW OÜ ilmale.

Esimene mõrvamüsteeriumgi sai teoks Loomemajanduskeskuse seinte vahel ja keskuse inimestele. Praeguseks olengi kõigi teiste töödega lõpparve teinud ja mõrvamüsteeriumite kirjutamisest, mängude läbiviimisest ja kõigest muust, millega üks eraettevõtja tegelema peab, on saanud minu põhitöö.

Mall räägib endast nii:
Muusika ja teater on minu elus on väga tähtsal kohal. Ja nüüd juba mõnda aega ka mõrva-müsteerium.Õppinud olen esmalt muusikat- Tartus Õpetajate Seminaris ning hiljem Eesti Muusika ja Teatri-akadeemias. Aga olen lõpetanud ka Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse eriala ning ka neid oskusi olen oma töös rakendada saanud.

Minu põhitöökoht on „Vanemuise” teater. Olen noortetöö juht ning mu töö sisuks on erinevate programmide abil teatrit noortele tutvustada. Mul on väga huvitav ja võimalusterohke töö! Teater ongi huvitav! Ka muusika on mu elus olulisel kohal, eriliselt võlub mind töö külakooriga, aastaid olen olnud Lähte naiskoori dirigent. Mõrvamüsteeriumide korraldamised võtavad üha suurema osa mu ajast, aga annan seda rõõmuga, sest need on nii ägedad! Rõõmustame iga kord, kui koos klientidega mängida saame, sest – elu on ju mäng ja mäng ongi Elu!