Näitus “Meremaalid”

Toimumiseaeg

03.04.2023 - 31.05.2023

Teletorni 21. korrusel saab näha kunstnik Vladimir Osoblivetsi näitust, kus on välja pandud ligi 20 kunstniku teost tema viimase poole aasta loomingust. Näitus on avatud 03.04 – 31.05.2023.

Loodame, et näitus aitab külastajal nautida ja saada osa nende paikade looduse ilust, kus kunstnik on viibinud.

Vladimir Osoblivets sündis 1940. aastal Ukrainas Donetski oblast, Gorlovka linnas. Kooliaastatel harrastas ta joonistamist. Peale kooli lõpetamist töötas Vladimir tehases freesijana. 1959. aastal kutsuti ta ajateenistusse Nõukogude Armee ridadasse, kus märgati andekat noorsõdurit ning suunati garnisoni ohvitseride maja kunstnikuks, võimaldades tegeleda lemmikharrastusega. Vladimir joonistas teenistuse ajal rakettide starte, kosmonautide ja liikmete portreesid. Pärast sõjaväeteenistusest vabanemist astus Vladimir Odessa Merekooli laevajuhi erialale. Õpingute ajal osales õppeasutuste harrastuskunstnike konkurssidel, kus võitis auhindu, jätkates oma meisterlikkuse täiustamist.

Elukutse sidus Vladimir Osoblivetsi merega, pikad reisid ning Kaug-Ida ja Vaikse ookeani looduse ilu inspireerisid teda loometegevusele. Pärast Kaug-Ida tõi valitud eriala meremehest kunstniku Eestisse. Vladimir Osoblivets ei ole professionaalne kuntsnik, ta omandas kõik võtted ja uuris neid iseseisvalt raamatute järgi, kunstinäitustel. Tema loomingus on ligi 1000 tööd, millel on esindatud kõige erinevamad maalikunsti liigid: vaikelu, maastikud, portreed.

Kooskõlastatuna autoriga on võimalik soetada näitusel eksponeeritud töid oma erakogusse, samuti vormistada individuaalseid tellimusi.


Näitusele pääseb Teletorni külastuspiletiga.