Ladina-Ameerika päev

Toimumiseaeg

25.07.2020

Ootame kõiki Ladina-Ameerika kultuuri ja köögi sõpru 25. juulil Teletorni suveaeda, et koos veeta üks vahva, värviline ja särtsakas ladina laupäev.

Teile pakuvad oma tooteid Eesti Ladina-Ameerika kogukonna esindajad, kokad ja kunstnikud.

  • Costa Rica päritolu Teletorni restorani kokk Ráu Montero valmistab vürtsikat Ladina-Ameerika tänavatoitu ja loomulikult churrosid!
  • Lisaks pakume suveaia kohvikus KUPPEL lõunamaiseid kokteile ning toidu juurde sobivaid veine. Põnevaid maitseelamusi leiate kindlasti ka teiste osalejate grillidelt.
  • Argentiinast pärit Pablo Zabala pakub Argentiina stiilis barbequed.
  • Venezueelast pärit Ricardo Beaujon serveerib Arepas Factory’s arepasid ja teisi maitsvaid Venetsueela ja Ladina-Ameerika toite.
  • Jorge Kin on kunstnik Mehhikost, kes elab Pärnus ja müüb omatehtud ehteid.
  • Tantsutöötubade käigus tuvustab Casa de Baile treener Piret nelja erinevat Ladina-Ameerikast pärit populaarset tantsu ja õpetab selgeks iga tantsu põhisammud ja puusanõksud. Kavas on Merengue, Bachata, ChaChaCha ja Salsa – kõik hoogsad, kaasahaaravad ja parasjagu sensuaalsed ladinarütmid. Töötoad toimuvad tantsuanimatsiooni-vormis ehk treener teeb liikumisi ees ja sina teed järgi. Kuigi üldiselt on tegemist partnertantsudega, siis seekord sul partnerit tarvis ei ole, sest õpime põhisamme ja liikumisi soolona.
  • Lagrimas Negras on Ladina-Ameerika duo otse Kuubalt. Kitarril Alejandro Rodriguez ning vokaalil ja löökpillidel Ruber Veliz, kes ühendavad traditsioonilise ja originaalse Kuuba muusikastiili. Hispaania muusikast mõjutatud “Flamenco” stiilis hääl tuletab Ruber’i kuulajatele meelde Camarón de la Isla legendi. Pillikeeled hakkavad vibreerima traditsiooniliste kuubalaulude ja džässkitarri tunde hulgas, mis on Alejandro jaoks olulised tugisambad.
  • Ruber sündis Kuubal, kus ta õppis kunsti. Kuid kunstniku elu pole kommunistlikus riigis lihtne, kus väljendusvabadusel pole väärtust. Sel põhjusel pühendab ta aega rohkem laulmisele kui maalimisele. Kolides Eestisse on Ruberil loominguline ja intellektuaalne uuestisünd, mis tähendab üha kasvavat kunstilist loovust.

AJAKAVA:
12 ürituse algus
13.00-13.30 I Casa de Baile workshop (Merengue)
14.00-14.30 II Casa de Baile workshop (Bachata)
14.30-15.00 Lágrimas Negras: Alejandro ja Ruber
15.00-15.30 III Casa de Baile workshop (ChaChaCha)
15.30-16.00 Lágrimas Negras: Alejandro ja Ruber
16.00-16.30 IV Casa de Baile workshop (Salsa)
16.30 Casa de Baile tantsupeo algus, muusikat mängib tantsukooli DJ.
20.00 Salsapeo lõpp

Tule veedame koos ühe särtsaka laupäeva!