Kosmonautikapäeva ERI- TÄHTEDELE! Ingrid Peek, Mart Vihmand, Igor Volke, Kristel Kivari, Mick Pedaja

Toimumiseaeg

12.04.2018

Rahvusvaheline kosmonautikapäev teletornis: “Tähtedele!”.

12. aprill 2018, kl 18 – 21 tähistame teletornis Rahvusvahelist kosmonautikapäeva temaatiliste loengute ja atmosfääriliste helidega. Teletorni kinosaalis esinevad ufoloog Igor Volke, ajakirjanik Ingrid Peek ja kosmoseteadlane Mart Vihmand, õhtu muusikalise osa loob Mick Pedaja ning vestlusi modereerib folklorist Kristel Kivari.

Kuus aastat tagasi taaselustas ufoloog Igor Volke Kosmonautikapäeva tähistamise traditsiooni

Igor Volke: “Inimkond meie planeedil on oma arengus jõudnud etappi, kus tuleb korrastada nii oma suhted, kui keskkond, milles elame. Samal ajal tuleb võtta uus kurss, jõuda uuele tasemele, liikuda edasi tähtedele. See on meie ellujäämise plaan B. Me ei taha ju, et meid tabaks sama saatus, mis dinosauruseid, kellel see plaan B puudus.”

Esinejad ja loengute teemad:

Mart Vihmand- uudsed tehnoloogiad ja võimalused  lennunduses ja kosmonautikas

Mart Vihmand on omandanud teadusmagistri kraadi Rahvusvahelises Kosmoseülikoolis Strasbourgis ja juhtinud TTÜ-Mektory kosmosekeskust.

Ingrid Peek –  külaline „Hallo Kosmosest“ 

Ingrid Peek on uue inspiratsiooniraamatu “Hallo, Kosmos! Elu mõte” koostaja ja aastail 2010–2017 juhtis ta Raadio 2-s saadet “Hallo, Kosmos!”. Alates 7. augustist 2017 on Ingrid Peek Vikerraadio peatoimetaja

Igor Volke- meie ja teiste võimalikud  kosmoseuuringud

Igor Volke on Eesti ufoloog. Ufoloogia vastu hakkas ta huvi tundma 1960. aastatel. 1980. aastate algusest on ta registreerinud ufonähtusi, keskkonnaanomaaliaid ja paranähtusi.

Kristel Kivari – kosmoderaator 

Õhtut modereerib Kristel Kivari, kes on võrdleva rahvaluule osakonnas kaitsnud doktoritöö (Nõiavits loomuliku ja üleloomuliku vahel: veesooned ja maakiirgus folkloristika uurimisainena, 2016).

 Mick Pedaja- külaline helikosmosest 

Loengutele lisab atmosfäärilisi helilained muusik ja helilooja Mick Pedaja.

Kosmonautikapäeva eri toimub teletorni kinosaalis.

Piletid hinnaga 15 € saadaval Piletilevis.

NB! Sündmuse piletiga pääseb Teletorni 21. korrusele ja 22. restoranikorrusele enne loengut  kl 16-18 või mõnel muul Sinule sobival päeval kl 10-19.