KADI KÄESELI MAALINÄITUS: “Väega maalid”

Toimumiseaeg

29.05.2022 - 31.08.2022

Teletorni 21. korrusel on avatud Kadi Käeseli esimene maalinäitus “Väega maalid”.

“Väega maalid” on stiililt abstraktsed ning kujutavad naiste portreesid või figuure. Maalid on tekstuursed ja mitmekihilised. Kasutatud on särapulbrit, pärlikesi ja glitreid. Iseloomult on teosed üdini naiselikud ning aitavad tuua ellu seda, mida vajaka jäänud, või võimendavad juba olemasolevat head.

Kõik teosed on maalitud ainult hea ja õige energiaga. Värvid, sümbolid, märgid ning pealkirjad võimendavad maali väge veelgi.

Näituse kaudu soovib maalide autor tuua inimesteni armastust, positiivsust ning tunde, et kõik siin elus on võimalik.

Kunstnikust – Kadi Käesel:

“Olen vabakutseline maalikunstnik ning ametilt meigikunstnik. Seega, kannan endaga alati kaasas pintsleid ja värve. Huvi kunsti vastu olen tundnud juba lapsest saati, kuid kirglik maalimistung tuli minu ellu hiljaaegu.

Olen ka varem maalinud, kuid mitte sellise lõputu energia ja tunnetusega. Kõige olulisem minu loominguprotsessis ongi õige tunnetus, heaolu, nauding. Madalas energias olles või tusatujus ei haara kunagi pintslit. See ei ole lihtsalt võimalik.

Igas teoses on ainult ja ainult positiivne energia. Maalimist alustan tühjale lõuendile, omamata ideed või kavandit. Kogu loomingu protsess on tunnetuslik, õiges ja heas energias, taustaks mõnus muusika.

Sõnum, mida tahan edasi anda, hakkab selginema mingil hetkel, kui olen piisavalt värve lõuendile kandnud. See teadmine tuleb iseenesest. Kui selginenud on maali mõte, hakkan juba teadlikumalt kasutama sümboleid, märke, tunnetust.

Maal muutub loomeprotsesi käigus just täpselt nii kaua kuni ma tunnen, et nüüd on õige aeg pintsel käest panna.”