JAAN KÜNNAPI FOTONÄITUS: “Mäed ja inimesed”

Toimumiseaeg

21.03.2022 - 30.06.2022

Teletornis on avatud Jaan Künnapi fotonäitus “Mäed ja inimesed”.

Jaan Künnap on loodusfotograaf, kes alustas mägironimisega juba 1972. aastal, kui oli laeval koos oma sõbraga, kes kutsus teda mägedesse. Sealt alates käis Jaan mägedes kokku 40 aastat ning on oma omanimelise alpinismiklubi juht ja mägironijate treener.

Künnap on vallutanud kokku üle 150 kõrgete mägede tipud Euroopas, Aafrikas ja Ameerikas.
1987. aastal sai Künnap Lumeleopardi aunimetuse (Venemaal ja endistes Nõukogude Liidu vabariikides alpinistidele antav aunimetus). Jaan oli ühtlasi esimene eestlane, kes külastas kõige põhjapoolsemat mäge – Hambengri. Kokku on ta käinud 7000 meetri kõrgusel 14 korda.

jaan künnap fotonäitus mäed ja inimesed teletornis

Pildid näitusele “Mäed ja inimesed” valis ta puhtalt emotsioonide põhjal. Iga näitus on isemoodi ja seekordsel valikul lähtus ta mälestustest inimeste vastu, kellega koos on mägedes käinud. Näituselt leiab pildi kaaslasest, kellega Künnap kaljuseinal ronisid ja sealt alla kukkusid. Jaani lend oli 22 meetrit ja tema jäi elama, kuid sõber sai kukkumise tulemusena surma. Või foto kahest Šveitši alpinistist, kes läksid laviini vaatama ja jäidki selle laviini alla. Alles järgmisel kevadel leiti nad lume seest üles.

Oma piltidega soovib Jaan Künnap anda vaatajale sõnumi, et mägedesse ja kõrgustesse tuleb suhtuda aukartusega ning inimesed peaksid olema hästi ette valmistatud, kui nad mägedesse otsustavad minna. Jaani klubi slogan on ka sellest: Mäed vigu ei andesta.

 

Näitus asub Teletorni 2. ja 21. korrusel ning näitusele pääseb külastuspiletiga.