EKA MOEDISAINI NÄITUS “EBAMAINE”

Toimumiseaeg

10.05.2016 - 05.06.2016

EKA MOEDISAIN ESITLEB:
EKSPERIMENTAALVORMI NÄITUS “EBAMAINE”

10.05.2016 – 05.06.2016 Tallinna Teletornis

Vormide loovjuht: Liisi Eesmaa.
Autorid, näituse kontseptsioon ja kujundus: Karolina Janulevičiūtė, Mari-Ly Kapp, Kertu Kivisik, Kaia Kuusmann, Renata Lensment, Sandra Luks, Sirli Pohlak, Pamela Põld, Kerttu Reinmaa, Eliise Saar, Elisabetta Silvestri, Aleksandra Tšusovljanova.
Fotod: Riina Varol.
Suurtoetaja: PIPELIFE

EKA moenäitus Ebamaine

Näitus “Ebamaine” on Eesti Kunstiakadeemia moedisaini tudengite eksperimentaalsete vormidega katsetav erialaprojekt, mis valmis Liisi Eesmaa loomingulisel juhatusel. Materjaliks eksperimendi mõttes isepäised torud, millede nädalatepikkune taltsutamine pani noored disainerid proovile nii vaimselt kui ka füüsiliselt. Suurusjärgud 150 h, 95 m ja 2000 tk on vaid mõned arvud tööde taga.

Robustse materjali metamorfoos on teekond, millele näitus soovib oma vaatajad viia. Vaiksed vestlused sisemise endaga, maailmatunnetus ning materjal olid inspiratsiooniks tudengite tööde kujunemisel. Ootamatud vormid ja esialgne näiline segadus tekitavad vaatlemisel ootamatu harmoonia läbi torude oskusliku käsitlemise ja kosmilise sümmeetria. Võimukad jooned suudavad end peegeldada läbi jõulise materjali loomingulise käsitluse hoopis õrnade ja naiselikena. Nii võib kohata killukesi veealusest maailmast, tulevikust, hirmudest, lootustest, kosmosest, utoopiast – kõigest ebamaisest, milleni inimese kujutlusvõime küündida suudab.

Näituse käigus esitletavate tööde käigus on tegu ajatu ja moest sõltumatu kunstiga.

EBAMAINE telereklaam.

Autor: Kaspar Kuldkepp

Muusika: Nathan Tulve