Avastusretk “AUGUST 1991”

Toimumiseaeg

15.06.2016 - 30.11.2016

25 AASTAT VABADUST

Tallinna Teletorn taaselustab 1991. aasta otsustavad tunnid

Käesoleva aasta augustis möödus 25 aastat Eesti taasiseseisvumisest, Tallinna Teletornil oli sündmuste käigus väga eriline roll. Selle tähistamiseks avasime Teletornis avastusretke “August 1991”, mis viib külastajad 25 aasta tagusesse ajalukku.

Avastusretk pakub mängulise viktoriini vormis võimalust teada saada, millised üllatavad seigad mängisid Eesti jaoks rolli neil murrangulistel 1991. aasta augustikuu tundidel ning mis on Eesti taasiseseisvumisloos müüt ja mis tegelikkus. Külastaja saab mängulehe, mille järgi liikudes, saab ta osa 12-st põnevast loost. Tähistasime Teletornis erinevad kohad ja objektid, mis kirjeldavad 1991. aastal Teletornis toimunut. Avastusretkedel saab osaleda kuni novembri lõpuni. Vaata pilte siit.

Avastusretke auhinnakampaania (15.06-22.08.16) ON LÕPPENUD!

maskott ETIMüüdid ja tegelikkus

Eesti iseseisvuse taastamisest on möödunud 25 aastat. Lisandunud on uus põlvkond, kes ise ei saagi mäletada neid keerulisi aegu. Selleks, et säilitada objektiivne mälestus sündmustest, mis toimusid veerand sajandit tagasi, oleme kõrvutanud rahva seas levinud Teletorniga seotud müüdid tegelike faktidega. Samuti näeme Piirivalve tolleaegset tehnikat, mida kasutati Teletorni kaitsmisel. Kuuleme Eesti Vabariigi Valitsuse Salajase Sidekeskuse helisalvestisi, mis segasid võõrvägede omavahelist suhtlust. Pakume võimalust helistada minevikku jne.

1991. aasta augustiputš mõjutas kogu Eesti rahvast, kuid samal ajal jätkus ka argielu. Selle ilmestamiseks näitame lastele toredaid 90-ndate aastate populaarseid ETV lastesaateid nagu näiteks Pätu, Tammetõru seiklused, Kadekops jt.

Lastenurgas saab tutvuda 25 aastat tagasi valmistatud mänguasjadega.

Omaltpoolt ütleme SUURED TÄNUD meie avastusretke headele koostööpartneritele:

EckerölineNordica