Asteroidipäev Teletornis – Telesild Brian Mayga

Toimumiseaeg

30.06.2019

Eesti Asteroidipäev Teletornis

30. juunil kell 16.00 toimub Teletornis Eesti Asteroidipäev

Tänavu saab 111 aastat sellest, kui 30. juunil langes Siberi taigasse suure purustusjõuga asteroid, mida tuntakse Tunguusi meteoriidi nime all. 2013. aasta veebruaris põhjustas märkimisväärseid purustusi Venemaal nn Tšeljabinski meteoriit.

Asteroid-parandatud[11295]

Arvestades globaalprobleemide tõsidust on ärksamate teadlaste ja kultuuriinimeste initsiatiivil – kelle hulgas on mitusada tippteadlast, astronauti ja kultuuritegelast üle kogu maailma – loodud rahvusvaheline Asteroidipäev, mille eesmärk on teadvustada laiale avalikkusele keskkonnaprobleemide (sealhulgas globaalse soojenemise ja tuumakonfliktide) tõsidust ning äratada kõikide inimeste vastutustunnet ja hoolivust meie ühise kodu turvalisuse ja püsimajäämise nimel.

World Asteroid Day on ÜRO poolt ellu kutsutud globaalne sündmus, mis ühendab miljoneid inimesi üle kogu planeedi: 30. juunil toimub ligi tuhat kohalikku Asteroidipäeva tähistamist ligi 80 riigis. Rahvusvahelise Asteroidipäeva eestvedajate ja toetajate seas on oma ala tipptegijaid üle kogu maailma, näiteks Brian May, lord Martin Rees, Rusty Schweickart, Peter Gabriel, Aleksei Leonov, Bill Nye, Brian Cox, Chris Hadfield, Jim Lovell, Grigorij Richters, Richard Dawkins, ka tänaseks lahkunud Stephen Hawking ja paljud teised; Asteroidipäeva toetavad ka kosmoseagentuurid, teadusasutused ja kultuurikantsid üle kogu planeedi.

Tänavusel üritusel oleme telesilla kaudu ühenduses ühe Asteroidipäeva ellukutsujaga: astrofüüsika doktor Brian May, kes on laiemale avalikkusele tuntud ansamblist Queen. Videosilla vahendusel osaleb ka Cambridge ülikooli astrofüüsika järeldoktor Mihkel Kama, kes on Eesti tuntuim eksoplaneetide uurija.

Pilet üritusele maksab 10€ ja sisaldab ka sissepääsu teletorni ning geeninäituse külastust.
Sooduspilet on 5€. Videoülekande võimalus maksab 2,95€ ja selles hinnas sisaldub parool otseülekande vaatamiseks.
Pileti saad osta SIIT.

Brian May tornis