Täna on Tallinna Teletornil 31. sünnipäev Prindi Saada link
Esmaspäev, 18 Juuli 2011 14:50

Täpselt 31 aastat tagasi avati Tallinna Teletorn – 1980. aasta suveolümpia Tallinna purjeregati alguseks. Hetkel rekonstrueerimisel olevas teletornis on ehitustööd jõudnud poole peale.

„Teletornis käivad ehitustööd täies mahus ning oma 31. sünnipäeval hakkab torn vaikselt ilmet võtma,“ sõnas SA Tallinna Teletorni juhataja Riina Roosipuu. „Väga palju on juba ära tehtud – lammutustööd lõpetatud, uue sissepääsuala põhikonstruktsioon valminud. Hetkel on käsil üks keerukamaid protseduure – uue katuse paigaldus, samuti käivad ettevalmistused vitraaži paigaldamiseks uude kohta ja keldris vahetatakse lifti mootoreid. Võib öelda, et oleme ehitusega poole peal – kui kõik sujub tõrgeteta, lõppevad ehitustööd detsembris ja hiljemalt märtsis saame juba külalisi vastu võtta.“

„Tööde käiku mõjutab suuresti hoone kuju ja kõrgus,“ rääkis YIT juhatuse esimees Margus Põim. „Ülemiste korruste ehitusmaterjalid tuleb kohale vedada olemasolevate liftidega ning samal ajal käib ka liftide renoveerimine. Oleme jõudnud nii kaugele, et ehitustööde tegijad saavad objektil hakata erinevaid kommunikatsioone rajama , nagu näiteks ventilatsiooni, veevarustust, kanalisatsiooni.“

Margus Põimi sõnul teeb rekonstrueerimise keerukaks see, et nii mõnedki lahendused on selgunud ja selguvad alles pärast olemasolevate konstruktsioonide avamist – seega käivad projekteerimine ja ehitamine paralleelselt. „Ühtlasi ei tohi ehitustööd segada torni peamist funktsiooni – saadete edastamist. Siiani oleme sellega hästi hakkama saanud,“ lisas Margus Põim.

„Uuenenud, innovaatiliste elementidega teletornil on kõik eeldused kujuneda Tallinna üheks külastatavamaks turismiobjektiks – seda nii sise-, lähi- kui ka kaugemate välisturistide jaoks,“ selgitas Riina Roosipuu. „Mida rohkem linnal selliseid kohamärke on, seda atraktiivsem ta on. Tallinna õnn on see, et meil on valmimas mitmeid täiesti uusi vaatamisväärsusi. Seepärast on Tallinna põhjust tulla uuesti ka neil, kes siin viimastel aastatel isegi korduvalt on käinud.”

Tallinna Teletorn (www.teletorn.ee) on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis asub Tallinnas Pirita linnaosas. Teletorn on kõrgeim ehitis Tallinnas ja kogu Eestis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. Teletorni renoveerimist toetatakse Siseministeeriumi ja EASi poolt rakendatava riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, mida kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.